GenelGündem

BBP Genel Başkanı Destici’den Sivas’a Hizmet Sözü

BBP Genel Başkanı Destici’den Sivas’a Hizmet Sözü

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, Sivas Belediye Başkanı Adem Uzun’u ziyaret etti.

31 Mart seçimlerinin ardından ikinci kez Sivas’a gelen Destici, Sivas’a hizmet etmek için çalışacaklarını belirterek “Sivas yeniden bize emanet edildi. Allah bizi mahcup etmesin ama biz de inşallah Sivaslıları mahcup etmeyeceğiz ve verdikleri oyların hakkını inşallah ziyadesiyle yerine getireceğiz” dedi.

“Seçim Başarısının Ardından Güven Artıyor”

Yerel seçimlere Sivas’ta çok iyi hazırlandıklarını ve bu çalışmanın sonucunda da başarıya ulaştıklarını kaydeden Destici, “Seçim sonuçlarından büyük bir memnuniyet duydum. Yani kazanmış olmasından büyük bir memnuniyet duydum. Seçimlerin üzerinden yaklaşık 45 gün geçti. Bu süre içerisinde yapılanlar yine seçim dönemimizdeki sloganımıza uygun olarak “birlikte yöneteceğiz” anlayışıyla hareket edilmesi ve özellikle belediye başkanımızın kamuoyunda daha da tanınır hale gelmesiyle bu destek günden güne daha da artıyor. Biz inşallah bu güveni boşa çıkarmayacağız. Biz ilkeli, temiz, şeffaf bir belediyecilik vadettik. Şu an ilkelerimizle hareket ediyoruz” dedi.

Sivas’ın Güvenini Boşa Çıkarmayacağız”

31 Mart seçimlerinin ardından Sivas Belediyesi’nin kendilerine emanet edildiğini ifade eden Destici, “Biz inşallah bu güveni boşa çıkarmayacağız. Bize yeniden Sivas emanet edildi. Cenabıhak önce tabii bizi mahcup etmesin. Belediye başkanımızı, arkadaşlarımızı, meclis üyelerimizi mahcup etmesin.  Ama biz de inşallah Sivaslıları mahcup etmeyeceğiz. Verdikleri oyların hakkını inşallah ziyadesiyle yerine getireceğiz. Biz ilk olarak temiz, şeffaf, vahşet bir belediyecilik vadettik. Ona uygun şu anda çalışıyor arkadaşlarımız” ifadelerini kullandı.

Temiz Siyasetle Hizmet Edeceğiz”

Sivas’ı temiz bir siyasi anlayışla yöneteceklerini aktaran Destici, “Belediyemizin tabii ki kentsel dönüşüm başta olmak üzere büyük yatırım projeleri, altyapı projeleri ya da üst yapı projeleri, sağlık projeleri, eğitim projeleri,  istihdamla ilgili projeler, sanayi projeleri gibi bütün bunlarla ilgili de biz elbette hem Büyük Birlik Partisi’nin 31 yıllık birikimini, tecrübesini ve kadrolarını desteğini buraya aktaracağız. Arkadaşlarımız sadece Sivas’a, Sivaslılara hizmet etmek için burada olacaklar. Ellerindeki imkanları, projeleri burada hayata geçirecekler” dedi.

“Merkezi Hükümet ve Cumhur İttifakı Projelere Destek Olacak”

Sivas’a yapılacak proje ve yatırımlarla ilgili merkezi hükümetin de desteğini alacaklarını ifade eden Destici, Cumhur İttifakı bileşenlerinin de katkı sunacaklarını söyledi. Destici, “Biz tabii ki Cumhurbaşkanlığından başlayarak hangi bakanlıkla ilgili Sivas Belediyemiz bir hizmet yapacaksa diyelim ki kentsel dönüşüm yapacağız Çevre Şehircilik Bakanlığımızla, diyelim altyapıyla ilgili bir şey yapacağız şehirler bankasıyla, sağlıkla ilgili bir şey yapılacaksa Sağlık Bakanlığımızla, turizmle ilgili bir şey yapılacaksa Turizm Bakanlığımızla, sporla ilgili bir şey yapılacaksa Spor Bakanlığımızla yani bütün ilgili bakanlıklarımızla diyalog halinde olacağız” şeklinde konuştu.

Sivas’a Verdiğimiz Sözleri Yerine Getireceğiz”

Sivas’a ve Sivaslıya hizmet için seçim döneminde söz verdiklerini hatırlatan Destici, “Seçim zamanı Sivas’ta yaptığımız mitingde Sivas sahipsiz değil, Sivas’ın sahibi var demiştik. Sivas’ı sahipsiz asla bırakmayacağız. Sivas’ı sahipleneceğiz. Dün olduğu gibi bugün de Sivas’ karşı bir mesuliyetimiz var. Onun sorumluluk var ve bize yüklendi bu. Dolayısıyla biz bunu en iyi şekilde yerine getireceğiz ve Sivas’ın güzelliği Sivaslının mutluluğu için çalışacağız. Sivas zaten örnek bir şehir Türkiye’de. Biz Sivas’ı inşallah daha büyük hizmetlerle daha da kalkındırarak hem büyümesine hem  güzelleşmesine hem de buradaki insanların daha mutlu müreffeh bir hayatı yaşamasına katkı sağlayacağız ve Sivas’ı inşallah hep birlikte o noktaya taşıyacağız” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu