GenelGündem

Başkan Uzun: “Şehrimizin Tanıtımı Açısından Çok Anlamlıydı”

Başkan Uzun: “Şehrimizin Tanıtımı Açısından Çok Anlamlıydı”

Sivas‘ta ilk kez düzenlenen Uluslararası Film Festivali, büyük ilgi gördü. Sivas Belediye Başkanı Dr. Adem Uzun, festivali değerlendirirken, şehrin kültürünü, tarihini ve doğal güzelliklerini tanıtmak için önemli bir fırsat olduğunu ifade ederek şunları söyledi:

“Şehrimiz açısından hem kültürünü tanıtma, hem tarihini, hem doğal yapısını tanıtma açısından ben çok anlamlı buluyorum. Sivas’ta biliyorsunuz ilk kez gerçekleşti Uluslararası Film Festivali. İnanıyorum önümüzdeki yıllarda bu çok daha profesyonel diyelim, çok daha geniş katılımı. Film festivalinin inşallah ev sahipliğini gerçekleştireceğiz. Şehirden de bizim aldığımız dönükler gayet güzel, olumlu. Tabii bir yandan geçmişe gittik, işte Yeşilçam müzikleriyle, Yeşilçam filmleriyle. Bir yandan aslında sinema sektörünün nereye gittiğini de yakından şahit olmuş olduk. Birçok belgesel izleme, birçok sinema filmi izleme fırsatını elde ettik. Ben özellikle şehrimizin tanıtılması açısından çok anlamlı bulduğumu özellikle ifade etmek istiyorum. Tabii bu aynı zamanda şehrimizin de turizmine de ciddi anlamda katkı sağlayacak diye düşünüyorum. “dedi.

Sivas Uluslararası Film Festivali’nin önümüzdeki yıllarda da düzenlenmesi ve daha da geniş katılımlı hale gelmesi bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu