GenelGündemİlçeler

Başkan Karakaya, “Basın Haber Alma Ve Yayma Özgürlüğünün En Etkili Aracı Olmuştur”

Sivas Ticaret Borsası Başkanı Hayrullah Karakaya, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımlayarak yerel ve ulusal tüm basın mensuplarının Basın Bayramı’nı kutladı.

Karakaya yaptığı açıklamada: “24 Temmuz 1908 basında sansürün kaldırıldığı tarih olurken günümüzde ise basın, çağdaş hayatın vazgeçilmez unsurlarından biri, haber alma ve yayma özgürlüğünün en etkili aracı olmuştur.” dedi.

Başkan Karakaya, ülkelerin gelişiminde çok önemli bir yere sahip olan basının, halkı bilgilendirme ve kamuoyu oluşturma gibi çok önemli işlevleri bulunduğunu söyleyerek: “Günümüz dünyasında etkinliği her geçen gün artan ve demokrasimizin ayrılmaz unsuru haline gelen basın kuruluşlarımız, ülkemizdeki gelişmeleri, doğru, tarafsız ve hızlı bir şekilde kamuoyunun bilgisine sunarak toplumu aydınlatmak gibi büyük bir görevi de üstlenmişlerdir..

Bu vesileyle yerel ve ulusal tüm basın mensupları ile sektör çalışanlarının 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutluyor, başarılar diliyorum.” şeklinde konuştu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu