Spor

Atom Karınca İle 1 Yıl Daha

Demir Grup Sivasspor, sözleşmesi sona eren Rıza Çalımbay ile 1 yıllık sözleşme imzaladı. Başarılı teknik adam yeniden sözleşme imzaladığı için çok mutlu olduğunu söyledi.

Bahçeşehir Koleji Sivas 4 Eylül Stadyumu’nda gerçekleştirilen imza töreninde Başkanı Mecnun Otyakmaz ile yönetim kurulu üyelerimiz de hazır bulundu. Mecnun Otyakmaz, önemli bir imza töreninde bir araya geldiğimizi belirterek, “Sayın hocamız Rıza Çalımbay ile Sivasspor’umuzun hikayesinde ikinci dönemde başarılı olarak devam ediyoruz. İlk olarak 25 Ekim 2010’da başlayan birlikteliğimiz olmuştu. Güzel anılarla ayrılmıştık. 6 yıllık aranın ardından yeniden döndüğü Sivasspor’da bizi başarıdan başarıya taşıdı. Bugün atacağımız bu imza hem kulübümüz hem de hocamız açısından son derece önemlidir. Sayın hocamız, 55 yıllık tarihimizde en uzun süre takımımızın başında görev yapan teknik adam oldu. Hocamızın en uzun süre çalıştırdığı takım da yine 244 maçla Sivasspor olarak kayıtlara geçti. Bu güzel birlikteliğin devamını sağlamak amacıyla da 1 yıllık sözleşme yapıyoruz. Hocamızın prensibi nedeniyle 1 yıllık imza atsak da uzun yıllar gönül sözleşmesi imzaladık.” dedi.

Teknik Direktör Rıza Çalımbay’ın hedef koymasının yönetimi mutlu ettiğini kaydeden Otyakmaz, “Süper Lig’de mücadele ettiğimizden beri hep Avrupa kupalarına katılmak istedik. Bu yolda yılmadan ilerliyoruz. Sivasspor hedefli bir takım. Hocamızın da hedefleri var. Her şey Sivas ve Sivasspor için.” ifadelerini kullandı.

Sivaslı olduğu için yeniden Demir Grup Sivasspor’umuzda çalışacak olmaktan dolayı mutlu olduğunu kaydeden Teknik Direktör Rıza Çalımbay ise, “Çok güzel bir istikrar yakaladık. Bu istikrarı daha da güzel şekilde dönüştürmek istiyoruz. Tekrar sözleşme imzaladığımız için çok mutluyum. Son 3 sene nasıl başarılı olduysak, bunların üstüne koyarak daha iyi hale getirmek için bütün çabamızı göstereceğiz.” diye konuştu.Demir Grup Sivasspor’un her sezon ligde ilk 5 içerisinde olması gerektiğini kaydeden Çalımbay, “Son 3 senede çok güzel şeyler yapıldı. Avrupa kupalarına gidildi. Ligde de güzel işler yapıldı. Bu yüzden benim hedefim her zaman ilk 5 olacak. Tabi bunları yapmak kolay değil. Bu sezon kendimizi her türlü hazırlamamız gerekiyor. Çok maç oynayacağız. Avrupa Ligi’nde oynayacağımız play-off maçı bizim öncelikli hedefimiz. Play-Off’u geçtiğimiz taktirde grup maçlarına kalacağız. Tersi olsa konferans liginde gruplara kalacağız. Uzun maçlar oynayacağız. Hem ligi hem de Avrupa’yı birlikte götüreceğiz. Bu yüzden kadromuzu iyi hale getirmemiz gerekiyor. Mutlaka 4-5 tane iyi transfer yapmamız gerekiyor. Bunları da yönetimimizle görüştük. Hepimiz aynı fikirdeyiz. Avrupa hemen elenmek istemiyoruz. Gidebildiğimiz yere kadar gitmek istiyoruz. Avrupa’da güzel şeyler yapmak istiyoruz. Güçlü bir kadro kurmamız gerekiyor.” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından resmi sözleşmeye imza atıldı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu