GenelGündem

Akşener, Esnafın Derdini Dinledi

Sivas’ta  esnafı ziyaret eden İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, girdiği dükkanlarda esnaftan bin ah işitti. Pandemi döneminde zorlu günlerden geçildiğini söyleyen esnaf, borçlara çözüm istedi

20 Ocak 2020’de İYİ Parti tarafından başlatılan esnaf gezilerinin sıradaki durağı ilimiz oldu. Kepenek caddesi üzerinde bulunan esnafla bir araya gelen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener dükkan dükkan gezerek esnafın halini sordu. Pandemi döneminde yaşadıkları zorlukları anlatan esnaf, kira ödemelerini yapamadıklarının altını çizerek Akşener’e dert yandı. Genel başkan aynı zamanda ziyarete girdiği dükkanlarda siftah yapamayan esnafa siftah parası verdi.

KENDİMİZİ ÖVÜP KİMSEYİ YERMİYORUZ

Esnaf gezisinin ardından basına açıklama yağan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Dertlerin konuşulduğu, dertlere dair çözümlerin ortaya konduğu bir siyasi anlayışa ihtiyaç var. O nedenle ben bu süre içerisinde her ilde ve gezdiğim her ilçede bir dükkandan içeri girdiğimde şu cümle ile konuşmaya başladım, ‘iktidarı yermiyorum, kendi partimi övmüyorum, propaganda yapmıyorum. Sadece sizin dertlerinizi dinliyorum. Sizden aldığım bilgileri, önerileri ve talepleri grup konuşmama koyuyorum. Milletvekili arkadaşlarımız bunlarla ilgili kanun teklifler ve önergeleri veriyor. Ve böylece iktidarın dikkatini sizin üzerinize çekiyorum’ diye konuşuyorum. Sonuç itibariyle bugüne kadar hangi dükkana girdiysem bütün gezdiğim alan çalışmaları esnasında kimin kime oy verdiğine dair herhangi bir soruyu sormadım. Kişiler söylemediyse de o dükkanın dışına çıktım. Bunun getirdiği sonuçta ilk defa iktidar partisi bizim dilimizden gerçek problemleri duymak durumunda kaldı. Biz muhalefet partisi olarak esnafın, işsiz gencin, tencere kaynatamayan kadınların, emeklinin, çiftçinin, besicinin sesi olmaya gayret ettik. Yapmaya çalıştığımız şeyi bir cümleyle özetlersem, esnaf için müşteri velinimettir. Bizim de parti olarak yapmaya çalıştığımız seçmenin velinimet olduğudur. Seçmenin sesini dile getirmekte zorunlu olan muhalefettir. O görevimizi de yerine getiriyoruz” dedi.

6. Bölge Teşviki İçin Vekillerimiz Çalışıyor

Sivas’ın teşvik bölgesine alınmasıyla ilgili de konuşan Akşener, “Sivas’ın 6. Bölge teşvikine alınması noktasında milletvekillerim bugünden itibaren çalışma yürütecekler. Fahrettin Yokuş Bey Sivas’tan sorumlu milletvekilimiz. O da burada. Ama mecliste Fahrettin Bey’in getireceği teklife kategorik olarak Ak Parti ve MHP Genel başkanlarının talimatıyla ‘Hayır’ diyecekler. İl başkanımızla hava alnından buraya gelirken yaptığımız konuşma Sivas’ta büyük bir genç işsizliği olduğu söylendi. Sivas’a yol, bina gibi parasal yatırım yapılmış. Onun hakkını yemeyelim. Merkezi bütçeden pay ayrılmış. Yol yapılmış, bina yapılmış. Ama gençlere iş imkanı sağlayacak fabrika yapılmamış. Bu yönde özel sektöre teşvik yapılmış mı? Yok. Şimdi bütün bunları milletimizin gözü önünde gündeme getireceğiz. Sivas Cumhuriyeti kuran şehirdir. Laf olsun diye söylemiyorum. Dolayısıyla Sivas bizim gözbebeğimiz olmak zorundadır. Buradaki gençlerin iş imkanını sağlayacak her türlü gayreti göstereceğiz” ifadelerine yer verdi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu