GenelGündemİlçeler

AK Parti Adaylarını Tanıttı

Ak Parti Sivas 28. Dönem Milletvekili adayları düzenlenen basın toplantısıyla kamuoyuna tanıtıldı.
Ak Parti Sivas İl Başkanlığı binası konferans salonunda düzenlenen aday tanıtım toplantısına Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Ak Parti Sivas İl Başkanı Yusuf Tanrıverdi, Ak Parti Grup Başkanı İsmet Yılmaz, Ak Parti Sivas Milletvekili Adayları; Abdullah Güler, Hakan Aksu, Rukiye Toy, Rüstem Toy, Serdar Öksüm ve partililer katıldı.


Ak Parti İl Başkanı Yusuf Tanrıverdi, Ak Parti seçim beyannamesi ve milletvekili aday tanıtım toplantılarını büyük bir coşku ve yoğun bir katılım ile Ankara da yaptıklarını ifade ederek, “Türkiye yüzyılı vizyonu ile bu süreçte genel merkezimizin takdiri ile Ak Partimizden Sayın Abdullah Güler, Hakan Aksu, Rukiye Toy, Rüstem Yüce ve Serdar Öksüm partimizin 28. Dönem milletvekili adayları olarak belirlendi. 11 Nisan 2023 tarihinde Cumhurbaşkanımızı ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile seçim beyannamesi ve milletvekili aday tanıtım toplantıları büyük bir coşku ve yoğun bir katılım ile Ankara Arena Spor Salonunda gerçekleştirildi. Bu toplantıyla seçim beyannamemiz açıklandı ve partimizin 81 ilde ki adayları kamuoyuna tanıtıldı” dedi.


SON SÖZÜ MİLLETİMİZ SÖYLEYECEK
Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ise, 14 Mayıs seçimlerinde son sözü milletin söyleyeceğini söyleyerek, “Türkiye hızla 14 Mayıs seçimlerine doğru gidiyor. 25 gün sonra milletimiz inşallah bir kez daha Türkiye yüzyılının inşası noktasında kararını verecek. Bizimde millete hizmet maratonumuz hız kesmeden devam edecek. Ben seçimlerin Sivas’ta demokrasiye uygun, kavgasız, gürültüsüz ve Sivas’a yakışır şekilde geçmesini temenni ediyorum. Bu noktada başta Ak Parti olmak üzere Cumhurbaşkanımızın talimatları çerçevesinde sürecin sosyolojisine uygun bir seçim kampanyası yürütüyoruz. İnşallah aynı anlayışla birlikte seçimlerin huzur içerisinde geçmesi durumunda tüm siyasi partiler aynı anlayışla ve hassasiyetle davranacağını düşünüyorum. İnşallah 14 Mayısta son sözü milletimiz söyleyecektir. 2001 yılından itibaren millete hizmet etmek üzere milletten yetki alan ak kadrolar şükürler olsun en güzel şekilde kullanarak gerek ülkemizde gerekse şehrimizde devasa nitelikteki hizmetleri hayata geçirmiştir. Bugün huzurlarınızda 5 milletvekili adayımızla birlikteyiz. İnşallah 14 Mayıs’tan sonrada aynı kararlılıkla devam edeceğiz” diye konuştu.


Daha sonra adaylar tek tek kendilerini tanıttı. İlk olarak konuşan AK Parti Sivas 5. Sıra milletvekili adayı Veteriner Hekim Serdar Öksüm, kendinden bahsederek, “biz bu dönem iddialıyız, inançlıyız. Biz Sivas’ta 5’te 5 yapıp, Cumhurbaşkanımızın karşısına 5 milletvekili ile çıkmak için çalışacağız” dedi.
4. sıra milletvekili adayı Rüstem Yüce ise, daha öncede 4. Sıradan milletvekili adayı olduğunu belirterek, “8 yıla yakın Suşehri ilçe başkanlığı görevinde bulundum. Daha sonra 27. Dönem milletvekili seçiminde yer aldım. Az bir oy farkı ile seçilemedim. Bu yıl tekrar aday listesinde yer aldım. Bu sürecin ülkemiz, ilimiz ve milletimiz için hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

3. sıra milletvekili adayı Rukiye Toy da, “Sivas’ın kızıyım. Eğitimciyim. Bu süreç içerisinde de elimizden geldiği kadar Türkiye yüzyılı için gayret edeceğiz. Sivaslı kadınları Allah nasip ederse mecliste temsil edeceğiz. Güçlü kadın, güçlü aile, güçlü toplum sloganı ile kadınlarımız için meclisteki bütün çalışmalarımızı takip edeceğiz” dedi.


2. sıra milletvekili adayı Hakan Aksu ise, “tüm arkadaşlarımızla, teşkilatımızla, bakanımızla, belediyemizle bu dönem inşallah beşte beş almak için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Ona göre de çalışmalarımızı yapıyoruz. Mücadelemizi ediyoruz. Siyaset iddia işidir. Biz iddialıyız. Artık takdir çalışmalarımızın neticesinde 14 Mayıs’ta saygıdeğer Sivaslı hemşerilerimizin” şeklinde konuştu.
1.Sıra milletvekili adayı Abdullah Güler, “ Bu seçim sürecinin hem şehrimize hem ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Medeni saygınlık içerisinde, birbirini anlayacak ve birbirine aynı zamanda bu şehrin bir evladı olarak destek verecek şekilde bir seçim sürecinin yaşanmasını rabbimden niyaz ediyorum. Sivas’ımız şuanda bulunduğu potansiyel ve özellik itibarı ile turizm potansiyelini daha ileriye taşıyacak bir alt yapıya sahip. Özellikle hızlı trenin önümüzdeki haftadan itibaren hizmete girmesi ile birlikte Ankara-Sivas arasındaki mesafede 2 saatte Sivas’a ulaşacak. Adeta açık alan müzesi olan şehrimizin kültür ve turizm hizmetleri noktasında özellikle hem iç turizm hem de dış turizm yani yerli ve yabancı turist açısından çok daha önemli bir seviyeye getireceğini ben yürekten inanıyorum” dedi.

5 MİLLETVEKİLİ İÇİN ÇALIŞACAĞIZ
Ak Parti Grup Başkanı İsmet Yılmaz, Halkın gözü terazidir, sözü üzerinden halk tarafından seçimin ardından ne layık görülürse baş göz üzerine diyeceklerini söyleyerek, “Siyaset bir yarıştır, rekabettir fakat bir kavga değildir. Allah’a hamd olsun Sivas’ta hiçbir zaman ne bizim tarafımızdan nede diğer arkadaşlarımız tarafından tercih edilmedi. Bu seçimde de inşallah siyaseti bir yarış ve rekabet olarak göreceğiz. Kardeşliğimizi birliğimizi ve beraberliğimizi güçlendirecek her eylemin ve söylemin yanındayız. Zayıflatacak her eylem söylemin ise karşısındayız. Biz kavga için gelmedik, bizim işimiz sevgiyi çoğaltmaktır. Bizim söylemimiz Yunus’un dili, Mevlana’nın gönlü, Hacı Bektaş’ı Veli’nin aslan ve ceylanı aynı kucakta buluşturan anlayışıyla 85 milyonu kardeşimiz olarak görüyoruz. Biz her eve gidip destek isteyeceğiz ve Azerbaycanlı kardeşlerimizin bir atasözü var “Halkın gözü terazidir” diye inşallah 5 milletvekili için çalışacağız ama sonuçta terazi bize neyi hak görürse baş göz üzerine diyeceğiz” ifadelerini kullandı.

Daha sonra adaylar kendilerini tanıttı. Program basın mensuplarının sorularının cevaplanmasıyla son buldu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu