GenelGündem

Zara Ziraat Odası Geleceğimize Destek Oluyor

Sivas Zara ilçesi Ziraat Odası ve Kızılırmak Yöresi Dernekler Federasyonu işbirliği “Geleceğimizin Destekçisiyiz” sloganı ile yola çıkılan proje kapsamında Zaralı çiftçilerin üniversite öğrencisi olan çocuklarına burs desteği sağlanmaya başlandı.
Geçtiğimiz haftalarda duyurusu yapılan burs desteği için aileler zara ziraat odasına başvuruda bulunmuşlardı. Aranan şartları sağlayan öğrenciler için burs desteği yapılmaya başlandı.
Konu hakkında açıklama yapan Zara Ziraat Odası Başkanı Zeki Şimşek, “oda olarak eğitime her zaman destek vermek veriyoruz. Bu konuda farklı sloganlar ile küçükten büyüğe her yaştan öğrencimize çeşitli yardım ve burslar verdik. Son olarak Kızılırmak Yöresi Dernekler Federasyonu’muzun da sponsorluğu ile zaralı çiftçilerimizin üniversite okuyan çocukları için yeni bir burs imkanı sağlamaya karar verdik. Bu kapsamda duyurusunu yaptığımız “Geleceğimizin Destekçisiyiz” projesi ile aileler odamıza başvuruda bulundu. Son zamanlarda oldukça sıkıntılı günler geçiren çiftçilerimizden oldukça fazla başvuru aldık. Yaptığımız elemeler sonucunda üniversitede eğitim gören çocuklarımıza burs vereceğiz. Oda olarak amacımız eğitime destek vermek ve çiftçilerimize bu zor günlerinde yardımcı olmak” dedi.

Kızılırmak Yöresi Dernekler Federasyonu başkanı Mehmet Bağca ise , “federasyon olarak öğrencilerimize çeşitli alanlarda destek veriyoruz. Daha önce yine Zara Ziraat Odası başkanlığı ile birlikte öğrencilerimize kışlık mont ve bot yardımı ve tablet dağıtımı gerçekleştirmiştik. Şimdi ise üniversite öğrencilerimizi kapsayan bu burs ile zaralı çiftçilerimize destek olmaya çalışacağız. Çocuklarımız bizlerin geleceğidir. Bu düşünce ile desteklerimiz devam edecek” dedi.

Sivas Haber

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu