GenelGündemYerel Haberler

Yılların Geleneği Sürüyor

Sivas’ta Muhsin Yazıcıoğlu‘nun Deniz Yıldızları klibinden esinlenerek, defnedildiği gün kurulan dernekte her cuma günü vatandaşlara sıcak yemek ikram ediliyor.

Hiçbir kurum, kuruluş ve siyasi partilerden destek almayan Deniz Yıldızları Derneği, yardımseverlerin katkılarıyla çalışmalarını yürütüyor. Öte yandan dernek yaklaşık 14 yıldır her cuma günü namaz sonrası vatandaşlara sıcak yemek ikramında bulunuluyor.

Mikrofonlarımıza konuşan Deniz Yıldızları Derneği Başkanı Nurhan Erdoğan, dernekleri hakkında bilgiler vererek, katkı sunan herkese teşekkür etti. Erdoğan, “Her Cuma 500 kişilik yemek ikram etmekteyiz. Ramazanlarda 30 gün boyunca iftar veriyoruz. Önemli dini ve milli günlerde etkinliklerimiz oluyor. Ayrıca öğrencilere ve yardıma ihtiyacı olan kişilere ayni ve nakdi yardımda bulunuyoruz. Bu derneğimizin arkasında herhangi bir kurum veya kuruluş ya da başka hiç kimse yok. Kadir Şinas Sivas halkının gönülden kopan yardım ve destekleri ile bu güne kadar geldik. Bu vesile ile kadir Şinasi Sivas halkına bize destek verdiklerini için bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. Ayrıca buraya emeği geçen, katkısı olan, gönüllü olarak hizmet eden, çalışan erkek ve kadın kardeşlerimiz var. Onlara da teşekkür ediyorum. Bağışlarını, hayırlarını derneğimiz vasıtası ile halkımıza ulaştıran kardeşlerimize, bize destek olan arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz. Başta şehit genel başkanımız Muhsin Yazıcıoğlu olmak üzere helikopter kazasında şehit olan arkadaşlarımıza ve bu derneğe büyük küçük katkıda bulunan herkesin geçmişlerine Allah’tan rahmet diliyoruz. Makamları, mekanları cennet olsun inşallah” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu