GenelGündemİlçeler

Yıldız Dağı – Sıcak Çermik Bağlantı Yolu Çalışmalar Sürüyor

Yıldız Dağı – Sıcak Çermik arasındaki bağlantı yolunun yapım çalışmaları devam ediyor.

Sivas Valisi Yılmaz Şimşek, toplam uzunluğu 54 km. olan projenin 17 km’lik 1. etabında devam eden yol çalışmalarını yerinde inceleyerek, işçilerle bir süre sohbet etti.

Çalışan ekiplere kolaylıklar dileyen Vali Yılmaz Şimşek, Karayolları 16. Bölge Müdürlüğü yetkililerinden projenin son durumu hakkında bilgi aldı.

Sıcak Çermik – Yıldız Dağı bağlantı yoluna 12 kilometrelik havaalanı bağlantı yolunun eklenmesiyle birlikte yolun 66 kilometreye çıktığını dile getiren Vali Şimşek, Yıldız Dağı -Akören yolunun 17 kilometrelik kısmının ihale edildiğini ve bu yolun 7,5 km’sinin tamamlandığını kaydetti.

3 kilometre yolunda kısa süre içerisinde tamamlanacağını dile getiren Vali Şimşek, geriye kalan 6 kilometre yolunda 2024 yılında tamamlanacağını ifade etti.

Vali Şimşek, “Akören -Sıcak Çermik arasındaki 37 kilometrelik yolun ihalesinin yapılması için girişimlerimiz devam ediyor. Bu yolun vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyor, emeği geçen karayolları ekiplerine ve yüklenici firmaya teşekkür ediyorum.” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu