GenelGündemİlçelersivasSpor

Yeni Sezon Alternatif Forma Taraftarların Oyuyla Belli Oldu

Demir Grup Sivasspor’un 2023-2024 sezonunda giyeceği alternatif forma tasarımı taraftarların oylarıyla seçildi. Sivas Gök Medrese içerisinde bulunan Eyvan Duvarı’ndaki çini desenli forma tasarımı en çok oyu alarak takımın yeni sezon alternatif forması oldu.
‘Yeni Sezon Alternatif Formamızı Sen Tasarla’ sloganı ile 19 Haziran’da başlatılan yarışmaya 140 tasarım ile katılım sağlandı. Forma tasarımları TFF standartları göz önünde bulundurularak, uygulanabilirliklerine göre ön elemeye tabi tutuldu. İçerisinden seçilen 4 forma tasarımı taraftarlarımızın beğenisine sunuldu.
Google Forms alt yapısı kullanılarak resmi internet sitesi sivasspor.org.tr üzerinden yapılan ankette 6 gün boyunca taraftarlarımız en çok beğendiği formayı oyladı.
Bu süre içerisinde ankete 6 bin 418 taraftar katıldı. 1 numaralı forma tasarımı 817 oy (% 12,7), 2 numaralı forma tasarımı 2.510 oy (% 39,1), 3 numaralı forma tasarımı 476 oy (%7,4) ve 4 numaralı forma tasarımı ise 2.615 oy (%40,7) aldı.
Fatih Özdal tarafından tasarlanan ve en çok oyu alan 4 numaralı forma yeni sezonda Sivassporun alternatif forması olacak. Sivas Gök Medrese içerisinde bulunan Eyvan Duvarı’ndaki çini desenli forma tasarımı en çok oyu alarak takımın yeni sezon alternatif forması oldu.
– Gök Medrese

Gök Medrese, Türk mimarisinin ve süsleme sanatının birlikte görülebildiği en önemli yapılardandır. Yapının çeşitli bölümlerindeki yazıtlardan IV. Kılıçarslan’ın oğlu III. Gıyaseddin Keyhüsrev döneminde Vezir Sahip Ata Fahreddin Ali tarafından, 1271 yılında yaptırıldığı anlaşılmaktadır. Adını üzerindeki gök mavisi çinilerinden alan, “mavi medrese” olarak da anılan yapıda bulunan Eyvan Duvarı’ndaki çini desenleri en çok oyu alan formamızın da ilham kaynağı oldu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu