EğitimGenelGündem

Yener “Çok Müdür Gelir Geçer Biz Geçtiğimiz Yerde İz Bırakmayı Severiz”

Sivas‘ın yeni İl Milli Eğitim Müdürü Necati Yener,  basın mensuplarıyla buluştu. Ağustos ayında gerçekleşen atamalar sonucunda Necati Yener, Sivas İl Milli Eğitim Müdürü olarak atanmıştı. Sivas Öğretmen Evi toplantı salonunda düzenlenen kahvaltı programında Yener, basın mensuplarıyla tanışarak çalışmalarını paylaştı.

Bir süre basın mensupları ile sohbet eden Yener, bir basın mensubunun “Sendikaların, müdürlere karşı tutumları, atamalara karşı yaptırım güçleri, okullara karşı ‘çok müdür gelir geçer’ gibi ifadeleri çok duyuyoruz. Siz ne düşünüyorsunuz?” sorusuna şu cevabı verdi:

“Çok müdür gelir geçer. Biz geçtiğimiz yerde iz bırakmayı severiz. Bırakmadığımız yerde de varlığımızı sorgularız. Eğitimde olmazsa olmaz beş temel taşımız var: Hz. Peygamber’in öğretilerinde yola çıkarak Hz. Ömer’in adaleti, Hz. Ali’nin cesareti, Hz. Osman’ın edebi, Hz. Ebubekir’in Sıddıklığı. Bu beş temel saç ayağının oturmadığınızda insani ve İslami yönümüzü sorgularken de ülkemizle, bayrağımızla, devletimizle olan bağda zaten sorgulamak durumundayız. Dolayısıyla biz gönülden istiyoruz ki, çocuklarımız bu ilkeler doğrultusunda yetişsin. Ve geçtiğimiz  yerlerde emin olun iz bırakacağız. Mutlaka orada geçtiğimizi hissettireceğiz. Çünkü hissettirmek için değil, o izler kalacaktır diye ümit ediyorum.” Şeklinde konuştu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu