GenelPolitika

Volkan Karasu Güven Tazeledi

İYİ Parti Sivas İl Başkanlığı 3. Olağan kongresini gerçekleştirdi. Tek listeyle gidilen seçimde mevcut başkan Volkan Karasu yeniden il başkanlığına seçildi.
Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen kongreye İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, İYİ Parti Genel Başkan Danışmanı ve 25. Dönem Sivas Milletvekili Celal Dağgez, İYİ Parti Sivas İl Başkanı Volkan Karasu, İYİ Parti Kayseri İl Başkanı Sebati Ataman ile İYİ Parti ilçe başkanları ile çok sayıda partili katıldı.
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan kongrede Divan Kurulunun oluşturulmasının ardından faaliyet ve mali rapor okundu. Ardından gündem dışı konuşmalarda söz alan İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, “İYİ Parti olarak yola çıktığımızda Sivas ilk başlarda çok destek verdi bize. Başta Genel Başkanımız olmak üzere burada güzel programlar yapıldı. Genel başkanımızla birlikte yola çıktığımızda çok büyük ayak oyunları yapıldı. Öyle iftiralar atıldı öyle şeyler söylendi ki… Sizler de belki birçok kişi de bunlara inandı. Ama zaman geçtikçe bizim ne kadar doğru söylediğimizi ne kadar haklı olduğumuzu ve genel başkanımızın bu ülkeye neler katabileceğini, ikiyüzlü insanların insanları nasıl kandırdığını insanlar daha sonraki süreçte gördü. Ve bundan sonra yeniden partimize güven artmaya başladı. İlk seçimde Cumhuriyet değerlerine saygılı, cumhuriyet değerlerini önceleyen, halkı önceleyen kayıtsız şartsız egemenliğin bu millete ait olduğunu gerçekten çözdürerek demokrasiyle yaşayan büyük Türkiye’yi yeniden hep beraber inşallah inşa edeceğiz. Sivasın şu anda altı yüz bin küsur nüfusu olabilir ama baktığımızda Türkiye’de en fazla nüfusa sahip ilimiz. Sivas sadece Sivas’tan ibaret değil. Sivas sadece Cumhuriyetin temellerinin atıldığı için değerli değil. Sivas her yönüyle değerli. Ben inanıyorum ki Sivas’tan bu ülkenin geleceğinde, Cumhuriyetin başında nasıl sahiplendilerse inşa edebilirlerse ikinci yüzyılımızda da inşallah cumhuriyet değerlerine bu kadar bağlı bir genel başkanı ve bu kadar bağlı Türk milliyetçilerini gerçekten Anadolu yönünü yurt yapmış Alparslan’dan başlayarak Atatürk’e son bulan o çizginin temsilcileri olan bizlere sonsuz destek vereceğine ben inanıyorum. Bu kongrenin yeniden sizlere, ülkemize ve partimize hayırlı olsun diyorum. Ve inşallah seçimlere gidiyoruz. İki seçimde de dimdik sizleri ayakta görmek istiyoruz.” ifadelerini kullandı.
DAĞGEZ: TEKRAR DEMİRÇELİK FABRİKASINI YAPACAĞIZ
İYİ Parti Genel Başkan Danışmanı ve 25. Dönem Milletvekili Celal Dağgez ise konuşmasında Ak Parti iktidarında Sivas’tan bazı devlet kurumlarının atıl hale dönüştürüldüğüne dikkat çekerek, “Tüdemsaş Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk sanayi kuruluşlarından bir tanesi. Tüdemsaş dünyada değişim gösteren teknolojiye ayak uydurabilseydi sadece yük vagonu değil kapısının önünde duran Bozkurt lokomotifi gibi lokomotif yapardı. Tüdemsaş tank motoru yapardı. Tüdemsaş’ı ne hale getirdiler hepiniz biliyorsunuz. Tüdemsaş’ı organize sanayi bölgesinde vagon yapan bir firmaya vagon yapan bir firmaya taşeron haline getirdiler. Biz Tüdemsaş’ı eski haline getireceğiz. Tüdemsaş dağıldığı zaman yine eskiden olduğu gibi İstasyon Caddesi adam kaynayacak. Esnafımız bundan faydalanacak. Ak Parti iktidarında Sivas deyince akla üç şey geliyor. Bunlar göç, yoksulluk ve emeklilik. Şehrimizi emekli şehri haline getirdiler. Tüm değerlerimiz satıldı. Demirçelik fabrikasının davası 20 yıldır sonuçlanmadı. Kangal Termik Santral satıldı. Divriği Demirçelik satıldı. Sivas’ta MTA diye bir kuruluş var ve ne sondaj yapıyor ne sismik araştırma yapıyor. Askeri hastaneyi kapattılar, dikimevini başka yere götürdüler. Sivas’taki tugayı bölük seviyesine düşürdüler. 15 yıldır konuşuyorlar ama Hızlı Tren hala Sivas’a gelmedi. Ulaş’taki Tigem’in durumu ortada. Biz iktidara geldiğimizde bunların sattıkları kapattıkları ne kadar sanayi tesisi varsa aynısını yapacağız. Oralarda binlerce insanımızı istihdam edeceğiz. Tekrar demirçelik fabrikası yapacağız. Sivas’ın ihtiyacını karşılayacak şeker fabrikasını Sivas’a yapacağız.” dedi.
KARASU: İYİ KADROLARLA ÜLKEYİ YÖNETMEYE TALİBİZ
İYİ Parti Sivas İl Başkanı Volkan Karasu da konuşmasında İYİ Parti’nin Sivas’taki kurucularından biri olduğunu hatırlatarak, “Geçmişe döndüğümüz zaman deseler ki hayatında yaptığın en iyi şey nedir? İYİ Parti’nin kurucusu olmak benim için yaşadığım dünyada şeref verici bir olaydır derim. İYİ Parti’yi kurarken dediler ki neden İYİ Parti? Hepimizin bir siyasi geçmişi var, mücadele ettiğimiz bir davamız var. Neden İYİ Parti deyince İYİ Parti aslında bir sivil itaatsizliktir. Yani haksızlığa karşı yolsuzluğa karşı demokrasinin işlemediği partilere karşı bir dik duruştur. Ve biz bu dik duruşu genel anlamda sergiledik. Genel Başkanımız yola çıktığı zaman birçok engeller çıktı. Yeri geldi konferanslarını, programlarını kamyonlarla engellediler. Genel Başkanımız yılmadı. Çöp tenekelerinin üzerinde konuştu. Şimdi soruyorlar neden İYİ Parti? İYİ Parti’nin anlamı nedir? İYİ Parti’nin isminin gençler koyuyor. Gençler dedi ki İYİ Parti olsun. Şimdi toplumumuzun iyiliğe ihtiyacı var. Gerçekten mevcut Ak Parti iktidarı toplumu geriyor ve kaos üzerinden siyaset yapıyor. Ekonomik başarısızlığını, siyasi başarısızlığını dış politikadaki başarısızlığını ortamı gererek ve kaos ortamı yaratarak insanların doğruyu görmesini engelliyor. Şimdi soruyorlar İYİ Parti ne yapacak? İYİ Parti, iyi doktorlar yetiştirecek. İYİ Parti, iyi öğretmenler yetiştirecek. İYİ Parti, iyi mühendisler yetiştirecek. Kul hakkı yemeyen, adaletli kadrolar yetiştirecek. Biz iktidara talibiz. İl Başkanı olduğum 9 aylık süre içerisinde bütün ilçelerimiz tek tek gezdik. İnsanların dertlerini dinledik. İnsanlar siyasi çekişmelerden, siyasi tartışmalardan bıkmış. İnsanlar aş istiyor ekmek istiyor. Çiftçilerimizin çok büyük sıkıntıları var. Koyulhisar ilçemizde bir esnafımızı ziyaret ettik. Esnafımızın dediği şu; “Benim yaşama hakkımı yok diyor. Ahırımda 18 tane hayvanım var hepsini kesime gönderdim. Bakamıyorum zarar ediyorum” diyor. Çiftçilerimizin, yetiştiricilerimizin üreticilerimizin birçok sıkıntıları var. Ve insanların çoğunluğundaki en büyük dert ekonomi. Diyorlar ki iktidara gelirseniz ekonomiyi düzeltin. Biz de diyoruz ki ekonomik sorunları çözecek çok ciddi projelerimiz çalışmalarımız var. Genel Başkanımızın yolunda ilerleyeceğiz.” şeklinde konuştu.
Yapılan konuşmalarında ardından tek listeyle gidilen seçimden mevcut başkan Volkan Karasu güven tazeledi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu