GenelGündemYerel Haberler

Pano Montaj Atölyesi Açıldı

“Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü” kapsamında Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Elektrik Elektronik Teknolojisi alanına kurulan Pano Montaj Atölyesinin açılışı yapıldı.

Millî Eğitim Müdürlüğü ile ilimizde faaliyet gösteren Ocaklar Makine ve SEMPA İnşaat Elektrik Tic. San. Ltd. Şti. arasında imzalanan ”Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü” kapsamında Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Elektrik Elektronik Teknolojisi alanına tam donanımlı Pano Montaj Atölyesi kuruldu.

Atölye, Elektrik Elektronik Teknolojisi alanında öğrenim gören öğrencilerin, bölüm derslerini uygulamalı olarak güvenli ve son teknoloji cihazlar ile sahadaki uygulamalara da uygun olarak eğitim almalarına imkân sağlıyor.

“Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü” kapsamında oluşturulan Pano Montaj Atölyesinin açılış programına Vali Yılmaz Şimşek, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Millî Eğitim Müdürü Ergüven Aslan, SESOB Başkanı Hakan Demirgil, Şube Müdürü Özkan Çamcı, SEMPA Ltd. Şti. sahibi Sami Ocak, okul müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Okul Müdürü Recep Basmacı’nın bilgilendirme konuşmasından sonra Pano Montaj Atölyesinin açılışı yapıldı. Vali Yılmaz Şimşek, kurulan Pano Montaj Atölyesi’nin okula ve öğrencilere hayırlı olmasını dileyerek emeği geçenlere teşekkür etti.

Ardından Şimşek, Bilgin ve Aslan ile atölyede bulunan elektrik panolarını ve akıllı ev sistemleri panolarını inceleyerek bilgi aldı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu