Gündem

Vakıflardan İftar Sofrası

Ramazan Ayına sayılı günler kala toplu iftar programları da şekillenmeye başladı. Bu kapsamda Sivas Vakıflar Bölge Müdürlüğü Ramazan Ayı boyunca ihtiyaç sahibi ailelere iftar verecek.

Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün 81 ilde başlattığı ‘’Ramazan ayı boyunca iftar sofraları’’ programı kapsamında Ramazan ayının ilk gününde Sivas’ta da ihtiyaç sahibi ailelere iftar verilecek.

Sivas Vakıflar Bölge Müdürü Cemal Karaca, iftar programları hakkında bilgilendirme yaparak, “İyilik ve takvada yarışınız emri ilahi emri mucibince ve yine rızıklandığınız şeylerden ikram ediniz infak ediniz emrince Türkiye genelinde Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün başlatmış olduğu 81 ilde ‘’Ramazan ayı boyunca iftar sofraları’’ programımız Ramazan ayının ilk günü 11 Mart 2024 tarihinde başlayacaktır. 2022 yılında 25 ilimizde başlatılan bu program 2024 yılında 81 ili kapsamaktadır” dedi.

Sivas ve Yozgat’ta iftar alanları belirleyerek ihtiyaçlı vatandaşlar, vakıflardan maaş alan engelli vatandaşlar, yetim çocuklar ve vakıflardan burs alan öğrenciler için periyodik olarak iftar sofraları kuracaklarını aktaran Karaca, “İftar soframıza günlük periyodik olarak Sivas İlinde 300 kişi, Yozgat İlinde 200 kişi davet edilecektir. Programımızda misafirlerimiz belirlenen güzergâh doğrultusunda adreslerinden alınıp salonumuza getirilip kendi isimlerine özel rezerve edilmiş masalara yerleştirilip 30 gün için özenle seçilmiş iftar menülerimizden faydalanacaktır. Davetimize şehrimizin ileri gelen büyükleri ve soframıza katkıda bulunan esnaf ve tüccarlarımızın katılımıyla 30 gün boyunca bolluk ve bereket içinde bir Ramazan geçirmeyi arzu ediyoruz” şeklinde konuştu.

Vakıflar olarak yıl boyunca yapılan faaliyetlere de değinen Karaca, “Sivas’ta 800 Aile, Yozgat’ta 500 Aile olmak üzere toplamda 1300 aileye yıl içerisinde kuru gıda yardımı yapıyoruz. 143 kişiye kişi başı  4 bin 763TL olmak üzere Muhtaç Aylığı, 197 öğrenciye kişi başı 2 bin TL olmak üzere Yükseköğrenim Bursu, 871 öğrenciye kişi başı 750 TL olmak üzere Ortaöğretim Bursu veriyoruz” ifadelerini kullandı.

Karaca, katkısı bulunan tüccar ve esnaflara, emeğini esirgemeyen Vakıflar Bölge Müdürlüğü personeline teşekkür etti.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu