Gündem

Kadınların Başarısıyla Gurur Duyuyoruz

Sivas Valisi Yılmaz Şimşek 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında, “Modern Türkiye’nin kurulmasında da öncü olan kadınlarımız, hemen hemen her sektörde başarıları ile gurur duyduğumuz eğitimli, açık fikirli, düşünen, sorgulayan, üretime ve yönetime aktif bir şekilde katılan bireyler olarak ülkemizin aydınlık geleceği için son derece önemli işlere imza atmaya devam etmektedirler” dedi.

Vali Yılmaz Şimşek, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla mesaj yayımladı. Şimşek mesajında, ”Hayatımızın her anında varlıklarıyla onurlandığımız, bizleri eğiten, yetiştiren, yüreklerindeki sevgi ve şefkati esirgemeyen, ailenin temel taşı olan kadınlarımız; tarihimizin en eski dönemlerinden günümüze kadar toplumsal hayatımızın ve millet–devlet yapımızın odağında yer almıştır.Her alanda yaptıkları çalışmalarla çocuklarımızı geleceğe hazırlayan, kültürel değerlerine bağlı, ahlaklı bireyler, daha güçlü nesiller yetiştirmek için gayret gösteren kadınlarımız; hayatın zorluklarına göğüs gererek, çilelerinden umut var etmiş hayallerine varmak için çalışarak, üreterek ve en önemlisi de hiç pes etmeyerek, istikrarlı bir çizgiyle başarılı olmayı şiar edinmiştir.Tarihi süreçte de kadınlarımız üzerlerine düşen vazifeden daha fazlasını yerine getirmiştir. Cumhuriyete giden yolda gerek cephede gerek cephe gerisinde aktif görev üstlenen kadınlarımız, Sivas’ta 9 Aralık 1919 tarihinde kurdukları Anadolu Kadınları Müdafaa-i Vatan Cemiyeti ile birlik ve beraberlik örneği sergilemişlerdir. Bu dönemde kadınlarımız, erkeklerle birlikte kurtuluşa giden zorlu yolda aktif görev almış, azim ve kararlılıkla hareket ederek önemli çalışmalar gerçekleştirmişlerdir.” dedi.

Şimşek, mesajının devamında şunları kaydetti:“Ülkemizin kurtuluşunda ve medeniyetimizin gelişmesinde büyük bir paya sahip olan kadınlarımız için Atatürk, “Dünyada hiç bir milletin kadını, Ben Anadolu kadınından daha fazla çalıştım. Milletimi kurtuluşa ve zafere götürmekte Anadolu kadını kadar emek verdim’ diyemez!” ifadelerini kullanmıştır.Modern Türkiye’nin kurulmasında da öncü olan kadınlarımız, hemen hemen her sektörde başarıları ile gurur duyduğumuz eğitimli, açık fikirli, düşünen, sorgulayan, üretime ve yönetime aktif bir şekilde katılan bireyler olarak ülkemizin aydınlık geleceği için son derece önemli işlere imza atmaya devam etmektedirler. Bu duygu ve düşüncelerle; yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız veren, üreten, eğiten, yetiştiren ve özverinin timsali olan başta şehitlerimizin ve gazilerimizin anneleri ile eşleri olmak üzere dünyayı sevgi ile dolduran tüm kadınlarımızın Dünya Kadınlar Gününü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu