GenelGündem

 Türkiye Judo Şampiyonası’na Sivas Damgası

 Türkiye Judo Şampiyonası’na Sivas Damgası

Ordu ilinde düzenlenen Okul Sporları Liseler Arası Türkiye Judo Şampiyonası, 13-14 Ocak tarihlerinde gerçekleştirildi. Türkiye’nin dört bir yanından gelen genç judocular, kıyasıya rekabetin yaşandığı müsabakalarda ter döktü.

Müsabakalarda öne çıkan başarılarda Sivas’ı temsil eden sporcular isimleri ise şöyle:

Begümnaz Doğruyol, 48 kg’da gösterdiği üstün performansla Türkiye Şampiyonu unvanını elde etti.  Rümeysa Hatice Kılıçkaya ise 63 kg kategorisinde Türkiye Şampiyonu olarak büyük bir başarıya imza attı.

Yusuf KULAKSIZ, 73 kg kategorisinde mücadele ederek Türkiye ikincisi olurken, Aleyna TUTUŞ da 70 kg kategorisinde Türkiye ikincisi olarak başarılı bir performans sergiledi.

50 kg’da mücadele eden Furkan Salih GÜL, Türkiye üçüncülüğü elde ederken, Arda Manaz da 50 kg kategorisinde Türkiye beşincisi oldu. Elif Zehra Ağkaya ise 50 kg’da Türkiye yedincisi olarak turnuvayı tamamladı.

Turnuvanın ardından genç judocular bu başarıları, Sivas Gençlik ve Spor İl Müdürü Erdoğan TUNÇ tarafından övgüyle karşılandı. İl Müdürü sporculara ve antrenörlere başarılarının devamını dilerken, bu tür organizasyonların gençlerin sporla buluşmasını sağlamak adına önemli bir platform olduğunu vurguladı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu