Genel

Taraftar İsyan Etti

İddialara göre Sivas Numune Hastanesi başhekimliğinin emri tarafından maça gitmek için test yaptırmaya gelenlere PCR testi yapılmadı. Birçok vatandaş maça gitmek için test yaptırmaya Numune Hastanesine gittiğini ancak aldıkları cevap karşısında şaşkınlık yaşadıklarını belirtti.
Türkiye Futbol Federasyonu, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamayla müsabakalara girişlerde uygulanacak kuralları açıklamıştı. TFF talimatlarının yürürlüğe girdiği 11 Ağustos 2021 tarihinden önce kombine satın almış ancak aşı takvimini tamamlamamış kişiler müsabakadan en fazla 48 saat önce PCR testi yaptırarak test sonucunun negatif olması şartıyla maçlara alınacaktı. Bunun üzerine Perşembe günü Sivasspor- Kopenhag karşılaşmasını izleyebilmek için test yaptırmaya Numune Hastanesine giden vatandaşlar testlerini yaptıramadıklarını iddia etti.
Sivasspor için oldukça önemli olan bu maçta taraftar takımını desteklemek için stadyumda bulunmaya çalışırken Sivas Numune Hastanesi başhekimliğinin neden böyle bir karar verdiği ise kafalarda soru işareti bıraktı. Birçok vatandaş test için Numune Hastanesine gittiğinde, “Başhekimin kesin talimatı var maç için gelenlere test yapmayın”, “Biz maç için gelenlere test yapamıyoruz, gidin Medicana’da yaptırın” yanıtları ile karşılaştıklarını söyledi.

Sivas Haber

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu