GündemGenel

Sivas’ta “Şiirde Kadın” Konulu Etkinlik Düzenlendi


Sivas’ta “Şiirde Kadın” Konulu Etkinlik Düzenlendi

Sivas‘ta ilk kez kurulan Şehirli Kadınlar Derneği, “Şiirde Kadın” konulu bir etkinlik düzenledi. Etkinliğe, Yazar Ahmet Mahir Pekşen, Sivas Belediye Başkanı eşi İlkay Bilgin, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı eşi Özlem Özdemir, Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Şeyda Haksever, dernek üyeleri ve edebiyatseverler katıldı.

Etkinlikte, Yazar Ahmet Mahir Pekşen’in “Eşyalarımın Şarkısı” isimli kitabının tahlili yapıldı. Moderatörlüğünü dernek üyesi Züleyha Çamayaz’ın yaptığı programda, konuşmacı olarak davet edilen şair, kitap tahlilinin ardından kendi şiirlerini okudu.

Etkinlikte konuşan Dernek Başkanı Ayşegül Coşkun, “Derneğimiz kurulduğundan beri şehrimize dair ne kadar değerimiz varsa onları konu alan etkinlikler düzenliyoruz. Bu akşamda bu şehrin değerlerinden olan şair / yazar Ahmet Mahir Pekşen Beyefendi’nin kitabının tahlilini birlikte yapacağız. Ardından da yine kendi kaleme aldığı şiirlerini dinleyeceğiz. Kendisine davetimizi kabul ettiği için teşekkür ediyoruz” dedi.

Programın sonunda Başkan Ayşegül Coşkun konuşmacıya Sivas Gümüşünden yapılmış Türk Bayrağı desenli rozet takdim etti.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu