GenelGündemİlçeler

Sivas’ta İlahiyat ve Beşeri Bilimler Sempozyumu Başladı

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Dini İlimler Merkezi tarafından düzenlenen “İlahiyat ve Beşeri Bilimler Lisansüstü Öğrenci Sempozyumu” başladı. Sempozyum, Abdulvahap Gazi Konferans Salonu’nda gerçekleşti ve açılışına Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ünal Kılıç, Genel Sekreter Doç. Dr. Enis Baha Biçer, İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ömer Aslan, Sempozyum Başkanı Doç. Dr. Ahmet Çelik, dekanlar, müdürler, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Daha sonra Kur’an-ı Kerim tilaveti gerçekleştirildi. Sempozyumun açılış konuşmasını yapan Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, İlahiyat Fakültesinin kuruluşundan bu yana sürekli gelişen ve alanında önemli bilim insanları yetiştiren bir fakülte olduğunu vurguladı. Rektör Prof. Dr. Yıldız, bu tür sempozyumların önemine değinerek, İlahiyat ve Beşeri Bilimler Lisansüstü Öğrenci Sempozyumu Nun gelecek yıllarda da düzenleneceğini ve geleneksel hale geleceğini belirtti. Ayrıca, sempozyuma katkı sağlayan akademik ve idari personele teşekkür etti.

İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ömer Aslan ise konuşmasında, lisansüstü programlarda akademik çalışmalara başlayan genç akademisyenlerin geleceğe ışık tutması açısından lisansüstü öğrenci sempozyumunun önemine değindi ve bu sempozyumu gerçekleştirdiklerini ifade etti.

Sempozyum Başkanı Doç. Dr. Ahmet Çelik ise konuşmasında, kısa sürede duyurularına rağmen çok sayıda bildiri başvurusu almanın, üniversitenin lisansüstü potansiyelinin büyüklüğünü gösterdiğini belirtti ve memnuniyetini dile getirdi.

Yaklaşık 2 gün sürecek olan sempozyumda 2 ayrı salonda toplam 60 bildiri sunulacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu