GenelEğitimGündem

Sivas’ta Futbol Gelişim Projesi: Öğretmenlere Antrenörlük Eğitimi Verildi

Sivas’ta Futbol Gelişim Projesi: Öğretmenlere Antrenörlük Eğitimi Verildi

Sivas Millî Eğitim Müdürü  Necati Yener, bu kapsamda düzenlenen; “Grassroots Gönüllü Liderlik Sertifika Eğitimi ve Ortaokul Çocuk Futbolu Antrenör Eğitimi”ne katılan öğretmenler ile bir araya geldi.

Millî Eğitim Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Türkiye Futbol Federasyonu işbirliğinde ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin futbol kabiliyetlerini ortaya çıkarmak ve geleceğin futbolcularını keşfetmek amacıyla Sivas’ın da içinde bulunduğu 16 pilot ilde yürütülen; “Futbol Gelişim Projesi” devam ediyor. 23-24 Aralık tarihinde gerçekleştirilen online eğitimlerle başlayan proje kapsamında, TFF antrenörlerince sınıf ve beden eğitimi öğretmenlerine yönelik Grassroots Gönüllü Liderlik Sertifika Eğitimi ve Ortaokul Çocuk Futbolu Antrenör Eğitimi” gerçekleştirildi. 

Millî Eğitim Müdürü Necati Yener, 4 Eylül Spor Vadisinde düzenlenen ve 2 gün sürecek eğitimlere katılan öğretmenleri ziyaret ederek, çalışmalar hakkında bilgi aldı. Bir süre öğretmenlerle sohbet eden Yener, başarı dileklerini ileterek bazı sportif çalışmalarda öğretmenlere eşlik etti.

İl merkezindeki 20 ilkokul ve 20 ortaokulda uygulanan projeye 40 beden eğitimi öğretmeni ve 200 sınıf öğretmeni katılım sağlıyor. Proje kapsamında okullarda gerçekleştirilecek eğitim çalışmalarına Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü EYS Antrenörleri ve Cumhuriyet Üniversitesi BESYO öğrencileri de gönüllü eğitmen olarak destek verecek.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu