GündemGenel

Sivas’ta Filistin’e Destek Gösterisi: “Gazze’de Soykırım Yapılıyor!”

Sivas’ta Filistin’e Destek Gösterisi: “Gazze’de Soykırım Yapılıyor!”

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi önünde toplanan öğrenciler ve hastane çalışanları, Filistin Dayanışma İnisiyatifi tarafından düzenlenen etkinlikle İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarını protesto etti.

Ellerinde Türk ve Filistin bayrakları taşıyan kalabalık, merkez kafeterya önüne kadar sloganlar atarak yürüdü. Grup adına basın bildirisini okuyan Tıp Fakültesi öğrencisi Cemal Erdem Toy, İsrail’in Gazze’de gerçekleştirdiği saldırıları soykırıma benzeterek kınadı. Toy, “Hiçbir hukuk ve ahlak kuralı tanımadan, hiçbir insani değerle açıklanmayacak şekilde adeta bir soykırım yapılmaktadır. İnsanların gidebilecekleri hiçbir yer yok ve en son sığındıkları hastaneler de bombalanmakta.” dedi.

Filistinlilerin maruz kaldığı zulmü ve katliamı lanetleyen Toy, “Geçmişteki tüm zalimler gibi İsrail’in de tarihin kara sayfalarında adı geçecek ve lanetle anılacak. Bugün senin zulmüne susanlar, senin yanında olup zulme yardımcı olanlar da hesap vermekten ve yargılanmaktan kurtulamayacak.” ifadelerini kullandı.

Etkinlik, Filistinliler için dua edilmesiyle sona erdi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu