Asayiş

Sivas’ta Drift Yapan Sürücülere Ceza Yağdı

Sivas’ta Drift Yapan Sürücülere Ceza Yağdı

Sivas Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, drift yaparak vatandaşların huzurunu bozan sürücülere göz açtırmadı. Yapılan denetimlerde iki sürücüye toplam 87.024 TL para cezası kesildi ve bir sürücünün ehliyeti 2 yıl 60 gün, diğerinin ise daimi olarak iptal edildi.

Şehit Bahattin Erturhan Caddesi’nde Drift Yapan Sürücüye 32.233 TL Ceza!

Şehit Bahattin Erturhan Caddesi üzerinde drift atarak çevreyi rahatsız eden BMW marka araç sürücüsü, ekiplerimiz tarafından yakalandı. Sürücüye 2918 sayılı Karayolu Trafik Kanunu’nun 67/1-d (Drift) maddesince 32.233 TL idari para cezası uygulandı ve sürücü belgesi 60 gün süreyle geri alındı.

Ata Sanayi’nde Drift Yapan Sürücüye 54.791 TL Ceza ve Ehliyet İptali!

Ata Sanayi içerisinde drift atarak çevreyi rahatsız eden TOFAŞ-FIAT marka araç sürücüsü, ekiplerimizin ikazlarına uymayarak Mevlana Mahallesi’nde yakalandı. Yapılan kontrolde sürücünün alkollü olduğu da tespit edildi. Sürücüye 2918 sayılı Karayolu Trafik Kanunu’nun 47/1-a (Görevli Memurun Dur İkazına Uymamak), 48/5 (Alkollü Araç Kullanmak), 67/1-d (Drift) ve 36/3-b (Sürücü Belgesi Geçici Olarak Geri Alındığı Durumda Araç Kullanmak) maddelerinden toplam 54.791 TL idari para cezası uygulandı ve ehliyeti 2 yıl 60 gün süreyle geri alındı.

Sürücünün Ehliyeti Daimi Olarak İptal Edildi!

Ayrıca yapılan incelemede bahse konu sürücüye 2023 yılı içerisinde de 2918 sayılı Karayolu Trafik Kanunu’nun 67/1-d (Drift) maddesinden işlem yapıldığı tespit edildi. Bu durum, sürücünün ehliyetinin daimi olarak iptal edilmesine yol açtı.

Trafik Denetimleri Kesintisiz Devam Edecek!

Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, trafik güvenliğini sağlamak ve kazaları önlemek için denetimlerini kesintisiz olarak sürdüreceklerini bildirdi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu