GenelGündem

Sivas’ın Gizli Cenneti Turnalı Kanyonu Çöplerle Kirletiliyor

Sivas’ın Gizli Cenneti Turnalı Kanyonu Çöplerle Kirletiliyor

Sivas’ın Kangal ilçesinde doğaseverlerin ve piknikçilerin uğrak yeri olan Turnalı Kanyonu, bölgeye gelenlerin bıraktığı çöpler ve pislikler nedeniyle misafirlerini hayal kırıklığına uğratıyor.

Doğal Güzellik Çöplerle Bozuluyor

Yemyeşil ağaçlarla ve dev kayalıklarla çevrili kanyonda, bazı bölgelerde sıcak, bazı bölgelerde ise soğuk su kaynakları bulunuyor. Güzelliğiyle mest eden Turnalı Kanyonu, bölge halkı tarafından “Terelik” olarak da biliniyor.

Ancak kanyon, son zamanlarda ziyaretçilerin etrafa attığı çöpler ve pislikler nedeniyle kirleniyor. Eşsiz kanyona piknik yapmak için gelenler, etrafa saçılan pisliklerden ve çöplerden dolayı oturacak yer bile bulamıyor.

Ziyaretçilerden Tepki Geldi

Turnalı Kanyonu’na piknik yapmak için gelen Hüseyin Aydoğdu, “Biz buraya İstanbul’dan pikniğe geldik. Çok güzel gezilebilir bir alan. Turizme açılması gereken bir yer. Ama değerlendirilmiyor burası. Gelen misafirlerimiz temizlemeden bırakıp gidiyorlar. Çevre kirliliği oluyor. Buraya piknik yapmaya gelen vatandaşlarımız köylülerimiz daha güzel kullanabilir bu alanı. Kıymetini bilmemiz gerekiyor. Çevreyi kirletmeden yediğimizi, içtiğimizi, pisliğimizi toplayıp gidersek daha uygun bir alan olabilir’’ şeklinde konuştu.

Vali Şimşek Söz Vermişti

Öte yandan geçtiğimiz yıl Vali Yılmaz Şimşek tarafından ziyaret edilen Turnalı Kanyonu’nun turizme kazandırılacağı ve çalışmaların başladığı söylenmişti.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu