Gündem

Sivas’a Yeni Bir Vizyon Getireceğiz

Büyük Birlik Partisi Sivas Belediye Başkan Adayı Dr. Adem Uzun, seçim çalışmalarını yoğun bir tempoyla sürdürüyor. Gittiği her yerde vatandaşın ilgi ve alakasıyla karşılanan Dr. Uzun, 3 Mart’ta Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici’nin katılımıyla proje tanıtım toplantısı yapacaklarını söyledi.


Yaklaşan 31 Mart Mahalli ve İdari Seçimleri öncesinde Sivas’ı adım adım sokak sokak gezen Büyük Birlik Partisi Sivas Belediye Başkan Adayı Dr. Adem Uzun, Sivaslıların gönlüne girmeye devam ediyor. Dr. Uzun, ziyaretlerinde Sivas’a dair yapacağı çalışmaları paylaşırken vatandaşlar da açıklanan projelerin Sivas’a ciddi katkılar yapacağı yönünde görüş bildiriyor.


Sivas Özgecan Hanımlar Kültür Merkezini ziyaret eden Dr. Uzun, burada Sivaslı kadınlarla bir araya gelerek Sivas’a yönelik projelerini anlattı. Kadın istihdamına dikkat çeken Dr. Uzun, Sivas’ta kadın istihdamının arttırılması gerektiğini söyledi.


SOSYAL BELEDİYECİLİĞİ GETİRİYORUZ
3 Mart’ta Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici’nin katılımıyla proje tanıtım toplantısı yapacaklarını ifade eden Uzun, “3 Mart’ta Genel Başkanımız geliyor. Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’nde Sivas için geliştirdiğimiz projelerimizi Sivaslılara duyuracağız. Sivas’a yeni bir vizyon getireceğiz. Sadece yol ve kaldırım yapan bir belediye, çöp alan bir belediye, park bahçe yapan bir belediye, su faturası kesen bir belediye anlayışını bitireceğiz. Sivas’a sosyal belediyeciliği getireceğiz. Gerçek anlamda belediyecilik nasıl yapılır, vatandaşa nasıl hizmet edilir tüm Sivaslılar buna şahit olacak” dedi.


BAŞKAN YARDIMCIM KADIN OLACAK
Özellikle kadınlara yönelik ciddi destekler sağlayacaklarını kaydeden Dr. Uzun, “Kadınlar ve gençler birinci önceliğimiz olacak. Kale Projesi içerisinde özellikle girişimci kadınlara yönelik bir sokak açmayı düşünüyoruz. Sivaslı kadınlar üretmeyi seviyor. Kadınları istihdam içerisine daha çok almamız lazım. Belediye Başkanı olmam halinde kesinlikle bir tane kadın belediye başkan yardımcısı olacak. Sivas’ı kadınların şehri yapacağız. Artık kadınları Sivas’ta her yerde göreceğiz. Sivas’ı kadınların ve gençlerin şehri yapmak istiyoruz. Gençler şehri terk ediyorlar, göç ediyorlar. En büyük neden işsizlik. Gençlerimizin de inşallah istihdam konusunda önlerini açacağız, çalışmalar yapacağız. Kadınlarımızın da özellikle esnaf sayısını arttırmak, iş hayatı içerisinde sayılarını arttırmak ve yönetime kadınlarımızı da dahil etmek istiyoruz. Bunu da inşallah gerçekleştireceğiz” şeklinde konuştu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu