GenelGündem

Sivas Tarım Fuarı Açıldı

Sivas Valiliği, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Sivas Ticaret Borsası, Ticaret ve Sanayi Odası ve Ziraat Odası‘nın katkılarıyla bu yıl 8. düzenlenen Sivas Tarım Hayvancılık ve Gıda Fuarı törenle açıldı.

Programa; Vali Vekili Şakir Öner Öztürk, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Ticaret Borsası Başkanı Hayrullah Karakaya, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Zeki Özdemir, Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ, il protokolü ve çok sayıda davetli katıldı.

Açış konuşmasını yapan Ticaret Borsası Başkanı Hayrullah Karakaya; ”Bu yıl 8’ncisi düzenlenen tarım ve hayvancılık fuarını, Sivas’ta tarım ve hayvancılığın gelişmesi adına çok önemli bir fırsat olarak görüyoruz.
Tarım, geçmişten bugüne gelen kültürel bir miras olmanın ötesine geçerek, ciddi katma değer ve istihdam oluşturan ekonomik ve stratejik bir sektör haline gelmiştir.
Günümüzde her alanda olduğu gibi tarım ve hayvancılık alanlarında da çok hızlı bir teknolojik dönüşüm yaşanmaktadır. Daha kaliteli, daha yüksek verimli ve daha ekonomik üretim için tarım ve hayvancılıktaki son teknolojik gelişmeleri takip etmeli, özellikle Sivas’taki çiftçilerimizi bu teknolojiler ile buluşturmalıyız.
Kurumlar arası çok güzel bir birliktelik sergiliyoruz. Bu fuarı güçlendirme ve destekleme adına modern bir fuar alanına ihtiyacımız var. Bu eksikliği de giderdiğimiz vakit ilimiz birçok fuara ev sahipliği yapacak konuma gelecektir.

Bu fuar platformu şüphesiz ki “Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri” konularında gerek ilimize gerekse bölgemize büyük katlılar sunacaktır. Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı’nın tüm katılımcılar için hayırlı ve bereketli bir fuar organizasyonu olmasını diliyorum”dedi.

Açış konuşmalarının ardından katılımcılara hitap eden Vali Vekili Öztürk, “Fuarın düzenlemesinde emeği geçen paydaş kurum ve STK’larımıza teşekkür ediyorum. Sivas bitkisel, tarımsal ve hayvansal üretimde iyi bir noktada. Yüzölçümümü bakımından ülkemizin en büyük 2. ili olan şehrimiz, tarımsal ve hayvansal üretimi daha üst noktalara taşımak için azim ve kararlılık gösteriyor.” dedi.

 

Sivas 4 Eylül stadyumunun yanındaki alana kurulan fuar, 10 Eylül tarihine kadar açık kalacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu