EğitimGenelGündem

Sivas Milli Eğitim Müdürü Necati Yener, Basın Mensuplarıyla Tanıştı

Sivas‘ın yeni İl Milli Eğitim Müdürü Necati Yener,  basın mensuplarıyla buluştu. Ağustos ayında gerçekleşen atamalar sonucunda Necati Yener, Sivas İl Milli Eğitim Müdürü olarak atanmıştı. Sivas Öğretmen Evi toplantı salonunda düzenlenen kahvaltı programında Yener, basın mensuplarıyla tanışarak çalışmalarını paylaştı.

Malatya doğumlu olan Necati Yener, ilkokul, ortaokul ve lise eğitimlerini Malatya’da tamamladı. 1996 yılında Atatürk Üniversitesi-Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi’nden Matematik Öğretmenliği diploması alarak İstanbul’da öğretmenlik kariyerine başladı. Birçok farklı okulda eğitimci olarak görev aldıktan sonra, 2020 yılında İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde şube müdürü olarak görev yaptı. 2021 yılından 2023 yılına kadar Esenyurt İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak görev yapan Necati Yener, 25 Ağustos 2023 tarihinde Sivas İl Milli Eğitim Müdürü olarak atanarak görevine başladı.

Sunumun ardından konuşan Millî Eğitim Müdürü Necati Yener; “Sizlerin görüş ve önerilerini, Sivas’ın eğitimdeki başarısını artırmak için yürüteceğimiz proje ve çalışmalara vereceğiniz desteği çok önemsiyoruz. İnşallah, hep birlikte Sivas’ın eğitimdeki başarısını üst seviyelere çıkaracak, çocuklarımızı milli ve manevi değerlerine bağlı, bilgili, kültürlü birer fert olarak geleceğe hazırlayacağız.” dedi.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu