Gündem

Sivas Belediye Meclisi Üyeleri Belli Oldu: İşte Detaylar

Sivas‘ta yerel seçimlere sayılı günler kala, AK Parti’nin Sivas Belediye Meclis Üyesi listesi netlik kazandı. Haber merkezimizin edindiği kulis bilgisine göre, AK Parti’nin meclis üyeleri arasında 3 avukat bulunuyor. Bu isimler, şu an Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) Başkanlığı görevini yürüten Eyüp Demirer ile Burhan Yılmazer ve Abdulsamet Efe.

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Muhammed Burak Kuruçay, Gençlik Kolları Başkanı Fatih Sakarya ve Kadın Kolları Başkanı Arzu Polat da meclis üyesi adayları arasında yer alıyor. Bilgin’in seçimlerden zaferle çıkması ve bu isimlerin meclis üyesi seçilmesi halinde dönüşümlü olarak belediye başkan vekili olarak da görev yapacakları öğrenildi.

AK Parti’nin meclis üyesi aday listesinde yer alacağı kesinleşen diğer isimler ise Tarık Eminoğlu (muhasebeci), Tekin Tahtakıran (muhasebeci), Tarık Çam, Ayberk Demirkol ve Mustafa Yıldız. Şu anda Belediye Meclis Üyesi olarak görev yapan Mustafa Yıldız’ın yeni dönemde de Meclis’e gireceği ve Belediye Başkan Yardımcısı olacağı öğrenildi.

Bu gelişmelerle birlikte, Sivas Belediye Meclisi’nde yer alacak isimlerin belirlenmesi ve görev dağılımlarının netleşmesi, şehirdeki siyasi ve idari yapılanmada önemli bir adım olarak kaydedildi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu