EğitimGenelGündem

Sene Başı Okul Aile Birliği Başkanları Toplantısı Yapıldı

2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı Sene Başı Okul Aile Birliği Başkanları Toplantısı yapıldı. Vali Salih Ayhan Başkanlığında Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezinde gerçekleştirilen toplantıya Vali Yardımcısı ve Yıldızeli Kaymakamı Şeref Gülyer, Millî Eğitim Müdürü Ergüven Aslan, kurum idarecileri, okul müdürleri ve okul aile birliği başkanları katıldı.
Toplantının açış konuşmasını Millî Eğitim Müdürü Ergüven Aslan gerçekleştirdi. Okul aile birliklerinin önemine vurgu yapan Aslan; “Siz bizim en değerli paydaşlarımızdan birisiniz. Bize omuz veren, bizimle yan yana duran ve bizi yüreklendiren bir kurulsunuz.” ifadelerini kullandı.
Okul-aile işbirliğinin önemine dikkat çeken Valimiz Salih Ayhan ise “Güçlü okul, okul-aile işbirliği güçlü olan okuldur. Bu işbirliği okullarımızın başarısını en fazla etkileyen faktörlerin başında gelmektedir. Çocuklarımız bizim geleceğimiz. Onlara sunduğumuz her desteğin geleceğe yapacağımız en kıymetli yatırım olduğunun bilincindeyiz.” dedi.
Vali Ayhan, okul aile birliklerimizin aşı konusunda bilgilendirici ve ikna edici olması gerektiğini de sözlerine ekledi.
Vali Ayhan ve İl Millî Eğitim Müdürü Arslan, toplantının son bölümünde ise okul aile birliği başkanlarının sorularını yanıtladı.

Sivas Haber

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu