GenelGündemİlçeler

Şefler Sivaslı Kursiyerlerle Buluştu

Sivas‘ta şefler “Türk Mutfağı Haftası” kapsamında, Halk Eğitim Merkezi’nde kurs alan aşçı adayları ile bir araya geldi.
“Türk Mutfağı Haftası” kapsamında kursiyerler ile bir araya gelen Türkiye Aşçılar Federasyonu Gençlik Kolları Başkanı Gökhan Demirbaşçı, Sivas Aşçılar Derneği Başkanı Cemil Ceylan, şef Osman Yılmaz, TÜRES İl Temsilcisi ve araştırmacı yazar İshak Kaan Usta aşçılık mesleğine dair yöneltilen sorulara yanıt verdi.
TÜRES İl Temsilcisi ve araştırmacı yazar İshak Kaan Usta, aşçı adaylarına Türk ve Sivas Mutfağı hakkında bilgiler verdi.


Usta: “Sivas; Selçuklu, Osmanlı ve Cumhuriyet döneminde gastronomi anlamında önemli bir merkez. Çorbalarıyla, ana yemekleriyle, tatlılarıyla büyük bir öneme sahip olan ilimizde geçmişten gelen kültürleri ayakta tutmamız gerekiyor. Kurs sonunda işletme açmayı düşünüyorsanız menünün bir yerinde Sivas Mutfağına da yer vermelisiniz” dedi.
Sivas Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ramazan Baker; “Bu tür organizasyonlara önem veriyoruz. Kursiyerlerimize daha faydalı olabilmek için bu tür organizasyonlara devam edeceğiz. Bu anlamda bizlere desteklerini sunan Türkiye Aşçılar Federasyonu Gençlik Kolları Başkanı Gökhan Demirbaşçı, Sivas Aşçılar Derneği Başkanı Cemil Ceylan, şef Osman Yılmaz, TÜRES İl Temsilcisi ve araştırmacı yazar İshak Kaan Usta’ya teşekkür ediyorum” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu