Gündem

Riskli Yapılar Ortadan Kaldırılıyor 

Sivas Belediyesi, şehrin dönüşümü için önemli bir adım atmaya hazırlanıyor. Belediye tarafından hayata geçirilen proje kapsamında, riskli yapılar ortadan kaldırılarak çevre dostu, sağlam ve güvenli konutlar inşa edilecek.

Sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, Esentepe – Yunus Emre bölgesindeki kentsel dönüşümün hızla devam ettiği belirtilirken, şu ifadelere yer verildi: “Sivas Belediyesi olarak, riskli yapıları ortadan kaldırarak çevre dostu, sağlam ve güvenli konutlar inşa etmek üzere başlattığımız kentsel dönüşüm projemiz hummalı bir şekilde sürüyor. Bölgedeki yıkım çalışmalarıyla eş zamanlı olarak hak sahipleri rezerv alandaki yeni evlerine taşınıyor.”

Bu projeyle birlikte, şehrin çehresini değiştirmeyi hedefleyen Sivas Belediyesi, modern ve güvenli yaşam alanları oluşturarak vatandaşların yaşam kalitesini artırmayı amaçlıyor. Kentsel dönüşüm çalışmalarının devam ettiği bölgede, hem çevreye duyarlı yapılar inşa edilmesi hem de vatandaşların güvenli bir şekilde yaşam sürmeleri hedefleniyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu