Gündem

Vatandaşlara Umre Yolculuğu Öncesi Hazırlık Semineri

Müftülük Konferans Salonu’nda düzenlenen seminerde, umre yolculuğuna çıkmadan önce maddi ve manevi hazırlık konuları başta olmak üzere birçok önemli bilgi vatandaşlarla paylaşıldı.

Seminerde, umre ibadetinin ana hatlarıyla yanı sıra ibadet bilinci ve ziyaretler sırasında dikkat edilmesi gerekenler detaylı bir şekilde ele alındı. İbadetin yanı sıra umre ziyaretinin, bir arada yaşama bilinci ile bütünleştirilmesi ve Mekke ile Medine’deki ziyaret yerlerinin önemi vurgulandı.

Programa katılan İl Müftüsü Ahmet Celalettin Altunkaya, yaptığı konuşmada, müminlerin kutsal beldeye yapacakları bu yolculuğun hayatlarında bir milat olması gerektiğini belirtti. Altunkaya, vatandaşların bu ziyaretlerini, her türlü çıkardan uzak, sağlık ve güvenlik şartları içinde gerçekleştirmelerinin önemine değindi.

Seminerde vurgulanan bir diğer konu ise, umre ibadetinin manevi hazırlık gerektirdiği oldu. Katılımcılara, duaların kabul edildiği ve manevi olarak temizlenip dönüldüğü bir yolculuğa hazırlanmaları çağrısı yapıldı. Altunkaya, “Allah ibadetlerinizi ve dualarınızı kabul etsin” temennisinde bulundu.

Umre yolculuğuna çıkacak olan vatandaşların, bu seminerde edindikleri bilgilerle daha bilinçli ve hazırlıklı bir şekilde yolculuğa çıkmaları bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu