GenelGündemİlçeler

Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız’ın Ramazan Bayramı Mesajı

Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, Ramazan bayramı nedeni mesaj yayınladı. Rektör Yıldız mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Rahmet, bereket ve mağfiret ayı olan Ramazan-ı Şerif’in ardından Ramazan Bayramı’na ulaşmanın mutluluğunu hep birlikte yaşamaktayız. “Sevinç ve neşe günü, bir araya toplanma günü” anlamlarına gelen bayram, kültürümüzde önemli bir yere sahiptir. Öyle ki, bu müstesna günlerde toplumsal kaynaşmanın en güzel örnekleri görülmektedir.

Bayramlar, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının yaşatılmasında, yaygınlaştırılmasında ve pekiştirilmesinde en büyük fırsattır. Bayramlar, sevgi ve saygının, kardeşlik ve dostluk duygularının güçlendiği, hoşgörü ve iyi niyetin arttığı, sıkıntı ve üzüntünün birlik olma duygusu ile azalarak yerini mutluluğa bıraktığı özel günlerdir.

Bayramlar, bir toplumu toplum yapan en önemli günler arasında yer alır. Bu kıymetli günlerin getirdiği huzur ve bereket ile insanlar arasındaki kırgınlıklar, dargınlıklar yok olup gitmekte, insanî duygular güçlenerek toplumda barış ve huzur ortamı sağlanmaktadır.

Bizler de toplumsal dayanışma içerisinde bize düşen bireysel sorumluluklarımızı bilerek hareket etmeliyiz. Büyüklerimizi, akraba ve komşularımızı ziyaret ederek, öksüz ve yetimleri sevindirerek, misafirlerimizi tebessümle karşılayarak bayram sevincini hep birlikte yaşamanın gayreti içerisinde olmalıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle başta öğrencilerimiz, personelimiz ve milletimiz olmak üzere tüm İslam âleminin Ramazan Bayramı’nı en kalbî duygularımla tebrik ediyorum. Ramazan Bayramı’nın tüm insanlığa barış, kardeşlik ve huzur getirmesini, Yüce Allah’ın bizleri nice bayramlara ulaştırmasını niyaz ediyorum.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu