GenelGündemYerel Haberler

Pınarlı: Fatih Mahallesi Üvey Evlat Mı?

Büyük Birlik Partisi Merkez İlçe Başkanı Fikri Pınarlı, Fatih Mahallesi’nin yeterince hizmet alamadığını belirterek, mahalle sakinlerinin belediyeden hizmet beklediğini ifade etti.

BBP Merkez İlçe Başkanı Fikri Pınarlı, Fatih Mahallesi Sivas’ın ikinci büyük mahallesi merkeze sadece iki kilometre uzaklıkta ama birçok konuda tam bir mahrumiyet bölgesi olduğunu ifade etti.

Merkez İlçe Teşkilatı olarak mahalleyi ziyaret ettiklerini ve mahalle sakinleri ile sorunlarını konuştuklarını anlatan Pınarlı, “Kime dokunduysak bin ah işittik. Mahalle sakinlerinin sorunlarını ana hatlarıyla kamu oyununun bilgisi ve taktirlerine sunuyoruz. En büyük sorun pünzürük deresi, D.S.İ duvarlarını örmüş telini çekmiş ancak belediye bir türlü çevresine gereken bakım ve peyzaj çalışmasını yapmamış, burasıda birçok izbe yer gibi akşamları madde bağımlılarına mesken oluyor. Oraya bağlantılı yollarda bariyer olmadığından çocuklar bisikletlerle birlikte uçurumdan yuvarlanarak ciddi yaralanmalı kazalar gerçekleşiyor. Dere kenarında bulunan rögarlarda kapak olmadığından yağmurlarda kanalizasyon taşmış ve mahalle günlerce pis kokuya mâruz kalmış. Üst kısmında bulunan ahırlardan oluşan koku yüzünden akşamları kimse balkonlarda oturamıyor. Üstelik sivrisinek ve her türlü haşerat da cabası. Osmanpaşa Parkının altında ki kavşakta kamera ve ışıklandırma olmadığından güvenlik gerekçesi ile ne ATM ne de su yükleme noktası konulmamış ve o kavşağın hemen üstünde ki Fatih İlkokulu çevresinde hiç bir yaya geçidi yok çocukların can güvenliği tehlikede. Koskoca mahallede bir tek halk ekmek büfesi var ve sadece saat 11’e kadar hizmet veriyor. Yollar ise hak getire Y.S.S camisinden yukarı giden cadde, adeta patates tarlasına dönmüş durumda bilenler biraz daha düzenli olan alternatif bir alt sokaktan geçen merakum caddesini kullanıyor bilmeyenlerin araçlar devamlı alt takım değiştiriyor. Alt yapı yok denecek kadar berbat her yağmur adeta kabusa dönüşüyor bir çok dükkan ve evi devamlı su basıyor. Kuba Camisinin yanında ki isimsiz parkın hemen altında bir küçük yol var lakin iki yıldır yolun ortasında bir beton direk var o sökülmediği için yol da açılamamış ve yolun girişine sel gelmesin diye topraktan bent yapılmış. Bunun gibi daha birçok konuda mahalle sakinleri sorunlarını dile getirdiler. Özellikle Pünzürük deresi ve çevresi konusunda belediyemizi göreve çağırıyoruz” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu