Gündem

Pazarcılar Odasına Yeni Başkan

Sivas Pazarcılar Odasının olağanüstü genel kurulu gerçekleştirildi. Bir süredir Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği tarafından yapılan atama ile kayyuma teslim edilen Pazarcılar Odası, yapılan seçim sonrasında üyelerin çoğunluğunun oyunu alan Halil Şahin’e teslim edildi

Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği salonunda gerçekleştirilen genel kurulun  divan başkanlığını Sivas Esob Başkanı Hakan Demirgil yaptı.

Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından açıklamalarda bulunan Sesob Başkanı Hakan Demirgil, paracı esnafına yakışır bir genel kurul yaptıklarını belirterek üç adaya da başarılar diledi.  Meydana gelen deprem sonrasında esnaf ve sanatkarların seferber olduğunu ve ekmeğini paylaştığını vurgulayan Sesob Başkanı Hakan Demirgil,  esnaflara desteğinden dolayı birkez daha teşekkür etti. Başkan Demirgil, esnafların giderlerinin her geçen gün arttığına da dikkat çekerek, giderlerini karşılamakta zorlandığını sözlerine ekledi

Olağanüstü genel kurulda dilek ve temenniler bölümünde söz alan Pazarcılar Odası Başkan adayları Halil Şahin, Feramuz Akbulut ve Muhammed Caner Şerare, seçilmeleri halinde pazarcı esnafına yapacakları çalışmalar hakkında bilgi verdiler.

Üç liste ile gidilen genel kurulda toplamda 235 oy kullanılırken bir oyda geçersiz sayıldı. 118 oy alan Halil Şahin, Pazarcılar Odasının yeni başkanı seçilirken diğer adaylar Feramuz Akbulut 97, Muhammet Caner Şerare ise 19 oyda kaldı.

Genel Kurula katılan Sivas Esob Başkanı Hakan Demirgil ve oda başkanları, birlikte mesai harcayacakları Pazarcılar Odasının yeni başkanı Halil Şahin ve yönetim kurulu üyelerini tebrik ederek başarılar dilediler.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu