Genel

Okullardaki Hazırlıklar Tamamlandı

Yeni eğitim-öğretim yılı hazırlık değerlendirme ve okul güvenliği toplantısı yapıldı. Vali Yılmaz Şimşek başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Milli Eğitim Müdürü Ergüven Aslan ve ilgili kurumların amirleri katıldı.

Toplantıda konuşan Vali Dr. Yılmaz Şimşek, “Gençlerimizi iyi bir şekilde yetiştirmek hepimizin sorumluluğudur. Yeni eğitim-öğretim yılının ilimizde huzur ve güven içerisinde sürdürülebilmesi için tüm tedbirleri alacağız. Yeni eğitim-öğretim dönemi herkese hayırlı olsun.” dedi.

Milli Eğitim Müdürü Ergüven Aslan ise yeni eğitim-öğretim yılıyla ilgili hazırlık çalışmalarına yönelik sunum gerçekleştirdi.

Sunumun ardından gündem maddeleri ele alındı. Bu kapsamda; taşımalı eğitim kapsamında alınacak tedbirler, okul çevresinde yapılacak trafik denetimleri, okul polisi uygulaması ile ilgili yapılacak çalışmalar, okul önü işaret levha ve hız kesicilerin yenilenmesi ve kontrolü ile ilgili yapılacak çalışmalar, okul çevresi güvenlik kameraları ile ilgili yapılacak çalışmalar, okul çevresinde bulunan metruk binalarla ilgili alınacak tedbirler, okul kantinleri ile ilgili yapılması gereken çalışmalar, uyuşturucu ve bağımlılıkla mücadele kapsamında yapılması planlanan faaliyetler ve internet kafelerinin denetlenmesi konuları masaya yatırıldı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu