Gündem

Nefes Kesen Tatbikat

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi (SCÜ) İmranlı Meslek Yüksekokulu, Cumhuriyet Arama Kurtarma Birimi (CAK) ve İmranlı Acil Yardım ve Kurtarma Derneği (İMAYKUD) işbirliği ile deprem tatbikatı düzenlendi.

1-7 Mart Deprem Haftası dolayısıyla Sivas Cumhuriyet Üniversitesi İmranlı Meslek Yüksekokulu, Cumhuriyet Arama Kurtarma Birimi ve İmranlı Acil Yardım ve Kurtarma Derneği iş birliği ile deprem tatbikatı gerçekleştirildi.Rektör Danışmanı ve Cumhuriyet Arama Kurtarma Birimi Sorumlusu Öğr. Gör. Kemal Demetçiçek’in kontrolünde düzenlenen tatbikat kapsamında deprem anında yaşanabilecek bina yıkıntılarından kurtarma çalışmaları, yangın önlemleri, afet anında oluşabilecek hırsızlık olayları, kargaşaları ve provokasyonları önlemek için alınacak emniyet tedbirleri konuları ele alındı.

Programa İmranlı Kaymakamı Yusuf Kaan Kırık, İmranlı Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Abdullah Ergün, ilçe protokolü ve öğrenciler katıldı.İmranlı Kaymakamlığı, İmranlı Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, İmranlı Devlet Hastanesi, İmranlı Emniyet Amirliği gibi çeşitli kurumların destekleri ile gerçekleştirilen tatbikat gerçeği aratmadı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu