GenelGündem

“Miracımız Mübarek Olsun”

Miracımız Mübarek Olsun

Sivas Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, Yüce peygamberimiz (SAV)’in  cenabı Allah’ın yüksek huzuruna kabulü olan Miraç kandiline ulaşmamın  sevinç ve mutluluğunu hep birlikte yaşadıklarını ifade ederek,  birlik ve beraberliğin güç bulduğu , kin ve nefretin yok olduğu , iyilik ve güzelliklerin hakim olduğu tüm İslam aleminin ve Sivas halkının Miraç Kandilini kutladı. 

Sivas Esob  Başkanı Hakan Demirgil, “ Miraç Kandili Allah’ın insanlara lütuf ve iyiliklerin bol bol ihsan edildiği özel gecedir. Miraç, Hz. peygamberimizin bütün insanlığı temsilen Cenabı Hakkın yüksek huzuruna kabul olduğu gecedir.
Allah’ın bir emaneti  ve islam’ın olmazsa olmaz şartlarından birisi olan beş vakit namazın farz kılındığı , Alllah’a hiçbir şeyi ortak koşmayanların  affedileceğinin müjdecisi Miraç gecesinde verilmiştir. Manevi duygularımızı canlandıran , iç dünyamıza doğru yolculuk yaparak  kendimizi de sorgulamamızı sağlayan  kutsal gün ve geceler  bizleri iman , ibadet ve ahlak bakımından  kendimizi yenileme fırsatı sunar.
Miraç kandilinin tüm dünya’da şefkat, sevgi, hoşgörü, adalet  ve huzur ikliminin hakim olmasına vesile olmasını diliyorum. 
11 ayın sultanı Ramazan ayının müjdecisi olan Miraç Kandilinin  birlik ve beraberliğin  güç bulduğu , kin ve nefretin yok olduğu , iyilik ve güzelliğin hakim olduğu , huzur ve kardeşliğin hüküm sürdüğü  yaşama vesile olmasını yüce mevladan niyaz ediyorum. 
Bu duygu ve düşüncelerle,  İslam aleminin, halkımızın, esnaflarınızın ve sanatkarlarımızın  mübarek Miraç Kandilini tebrik  eder,  bu gecenin ülkemiz ve İslam Aleminin, birlik ve dirliğine, insanlığın hidayet ve barışına  vesile olmasını , yapılacak duaların kabul görmesini  Yüce Allah’tan  niyaz ederim” dedi.  

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu