GenelGündem

Minik Eller, Büyük Başarılar: BİLSEM Öğrencilerinden Sanat Sergisi

Minik Eller, Büyük Başarılar: BİLSEM Öğrencilerinden Sanat Sergisi

Sivas Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM) öğrencileri, minik elleriyle büyük başarılara imza atarak kendi sanat sergilerini kurdu.

Sivas’ta düzenlenen Bilim ve Sanat Festivali kapsamında, BİLSEM öğrencileri uzun zamandır büyük emekle hazırladıkları sanat eserlerini ortak bir sergide sanatseverlerle buluşturdu.

Kendi çabalarıyla büyük bir başarı elde eden minikler, sergide satılan eserlerin kazancını Gazze’ye göndereceklerini dile getirdi. BİLSEM 5. sınıf resim bölümü öğrencilerinden Hatice Kübra Güventürk, “Sanat eserlerimizi vatandaşlarla buluşturmaya geldik. Sanat dedektifi adında bir oyunumuz var ve kardeşimle birlikte tasarladığımız bir tablomuz var,” dedi.

Sergide bulunan ve kendisine ait olan tablonun satılması durumunda elde edeceği kazancı Gazze’de savaş mağduru olan bölge halkına göndereceğini belirten Ayşe Sıdıka Güventürk, “Biliyorsunuz Filistin’de bir savaş var ve Gazze’deki çocuklar yaralanıyor ve bundan kötü etkileniyorlar. Bu resimleri satarak orada bulunan kardeşlerimize yardım yapmayı amaçlıyoruz. Bizler elimizden geleni yaptık, umarım satın alan birisi çıkar,” şeklinde konuştu.

BİLSEM öğretim görevlileri ise miniklerin oluşturduğu sanat eserlerinin daha fazla kitleye ulaşmasını hedefleyerek, Sivaslıları sergiye davet ediyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu