Yerel Haberler

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Sivas İl Başkanı Özkan Turan Navruz, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

MHP Sivas İl Başkanı Özkan Turan Navruz, Türk Milletinin; vatan topraklarının düşmandan temizlenmesi ve Cumhuriyetin ilan edilmesinde canlarını veren şehitlerimize ve gazilerimize minnettar olduğunu belirtti.

Cumhuriyet’in 97. yılına ulaşmanın gururunu yaşadıklarını belirten Navruz, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk, vatanımızın bölünmez bütünlüğü, Milletimizin birlik ve beraberliği, özgürlüğümüzün nişanesi olan al bayrağımızın dalgalanması ve devletimizin bekası uğruna Kurtuluş Savaşı kazanılmış ve bu büyük zafer Cumhuriyet’le taçlandırılmıştır.
Ülkemiz ve milletimiz üzerinde hesap yapan şer mihraklarının bütün karanlık planları, Türk’ün bükülmez bileği ve sarsılmaz iradesi karşısında yerle bir olmaktan öteye gidemeyecektir. Atalarımızın mirası olan kutlu vatanın, yıkılmaz Cumhuriyet’in, şanlı al bayrağın manevi yükümlülüğü hepimizin omuzlarındadır. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere kahraman silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden şanlı gazilerimizi saygı, rahmet ve minnetle yad ediyor, Yüce Türk Milletinin Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu