Yerel Haberler

Vakıflar Geri Adım Attı: Bahçede Satılacak

Tarihi Gök Medrese’de zeytin ve zeytinyağı satışı yapılacak haberimizin ardından Vakıflar Bölge Müdürlüğü geri adım attı. Bahçede oluşturulacak alanda zeytin satışı yapılacak!

Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından tarihi Taşhan’a asılan pankartla zeytin ve zeytinyağı satılacağını duyurmuştur.
Vakıflar Bölge Müdürlüğü Gök Medrese’nin işlevini belirledi; Zeytin ve Zeytinyağı satılacak. Tarihi Taşhan üzerine “Ayvalık – Edremit Zeytin-Zeytinyağı Bal Ürünleri Vakıflar Markası Güvencesiyle Çok Yakında Gök Medrese’de Satışa Sunulacaktır.” yazılı pankart görenleri şaşırtmıştı.
Sivashaber346’nın gündeme taşıdığı haberin ardından Sivas Valiliği sosyal medya hesabımıza “Hiç endişeniz olmasın, bu duyarsız hareketin gereği yapılmıştır. Hassasiyetiniz için teşekkürler.” Mesajı ile konuyu incelemeye almıştı.


Vakıflar Bölge Müdürü Cemal Karaca ise konunun yanlış anlaşıldığını Gök Medrese içinde değil bahçesinde satış yapılacağını belirtti.
Esnafların, kurumların ticaret yapmasına olan tepkisi ise bu olayla daha da artması bekleniyor. Vakıflar Bölge Müdürlüğünün bal, zeytin, zeytinyağı satmaya başlamasını başlangıç olarak değerlendiren esnaflar, “Yakında orada organik yumurta, süt, yoğurt gibi ürünlerde satışa başlar. Vakıflar’ın başka işi yok mu ticarete soyunuyor” diyerek tepkilerini yineledi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu