Gündem

Mesleğine Yıllarını Vermiş Esnaflar Unutulmadı

Yıllarca esnaflık hayatını sürdüren ve onlarca ustanın yetişmesinde katkısı olan ustalara Üstün Hizmet Belgesi verildi.

Sivas Tesviyeciler ve Oto Sanatkarları Esnaf Odası ve Sivas Esnaf Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil , öncülüğünde düzenlenen programda mesleğine yıllarını vermiş ustalar da Üstün Hizmet Belgesi ile onure edildi.

Hisar Düğün salonunda ikincisi gerçekleştirilen geceye Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Ak Parti İl Başkanı Yusuf Tanrıverdi , parti yöneticileri , oda başkanları ve üyeler katıldı.

Gecede konuşan Tesviyeciler ve Oto Sanatkarları Esnaf Odası ve Sesob Başkanı Hakan Demirgil, mesleğinde onlarca çırak, kalfa ve usta yetiştiren ve 40 yılı geçkin hizmet veren ustaları ve uluçınarları unutmadıklarını dile getirerek üstün hizmet belgesi ile onure ettiklerini dile getirerek başarılar diledi.

Sanayi’de çalışarak emek sarf eden, kalifiye eleman yetiştiren ustalara vefa göstermek ve onları unutmadıklarını hatırlatmak amacıyla bu programı organize ettiklerini dile getiren başkan Demirgil, “Piyasada kalifiye eleman yetiştirmek çok önemlidir. Sanayi de çalışan ustalarımızın yetişmesine önemli katkı sağlayan , mesleğinde başarılı olmuş, onlarca çırak , kalfa ve usta yetiştiren değerli büyüklerimiz ile bir araya gelmek istedik. Bu sene ikincisini gerçekleştirmiş olduğumuz programda hem esnaflarımızla biraraya geldik hem de 40 yıl ve üzerinde esnaflık yapan ustalarımızı genç meslektaşlarımızla buluşturduk. Bilgi ve tecrübelerini bizlerle paylaşan ustalarımıza Tesviyeciler Madeni ve Oto Sanatkarları Odası olarak Üstün Hizmet Belgesi takdim ettik ve ustalarımıza bundan sonraki yaşamlarında başarılar diledi. “ dedi.

İkincisi gerçekleştirilen gecede 40 yıl ve üzeri esnaflık yapan ustalara Üstün Hizmet Belgesi takdim edildi. Ustaların belgeleri  Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ile Tesviyeciler ve Oto Sanatkarları Esnaf Odası ve Sesob Başkanı Hakan Demirgil tarafından verildi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu