DünyaGenelGündemVizyondakilerYerel Haberler

Melih Uçmaz’dan 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

İYİ Parti Sivas Merkez İlçe Başkanı Melih Uçmaz 30 Ağustos Zafer Bayramını kutladı.

Uçmaz Kutlama Mesajında: “Bütün cihan bilir ki, Ağustos ayı Türk Milletinin zafer ayıdır. Bundan 100 yıl önce tarihi zaferlerle dolu Türk Milletini ebedi yurdu Anadolu’dan çıkarabilmek için yedi düvel birleşmiş ve kendilerine piyon olarak da Yunan ordusunu seçmişti.

Çünkü daha birkaç yıl öncesinde hem İngilizler hem Fransızlar hem de Ruslar Türk Milletiyle baş edemeyeceklerini tecrübe etmişti. İşte bu yüzden tıpkı bugün olduğu gibi o günde piyon olarak öne sürülen Yunan ordusunun karşısında, Şanlı Türk Ordusu ordunun başında da hiçbir savaştan mağlup ayrılmamış askeri deha Başkomutan Gazi Mareşal Mustafa Kemal Paşa vardı.

Büyük taarruza başlamak için Malazgirt’in yıldönümünü bekleyecek kadar milli tarih bilincine sahip olan Gazi Paşa, Türk tarihinin en zorlu dönemlerinden birinde, 30 Ağustos 1922 tarihinde, Türk Milliyetçisi ruhuyla Dumlupınar’da Yunan ordusunu perişan edecek Başkomutanlık Meydan Muharebesini icra ediyordu.

Ve sonunda Türk ordusu yine yanıltmadı!

Tarih, bir kez daha Türk Milletinin galibiyetini yazdığı için onurlandı!

Başkomutanlık Meydan Muharebesini takip eden iki haftalık süreçte Türk yurdunda hiçbir kirli postal kalmadı ve denize dökülen Bizans artıklarının ardından Lozan’a giden süreç başladı.

Büyük Atatürk;

Yüz yıl sonra bugün hala şark meselesinin gerçekleşmesi için çalışanlara, kurtuluş mücadelesini inkar edecek kadar aşağılık duruma düşenlere karşı tıpkı senin gibi Türk Milliyetçisi ruhumuzla mücadele edecek ve bir avuç Türk düşmanının fısıltı şeklinde inleyerek ‘Keşke Yunan kazansaydı!’ dediklerini duyacağız.

Ama bil ki; her zaman Türk kazanacak!

Bu duygularla mensup olmaktan onur duyduğum Büyük Türk Milletinin ve ‘Ben Türk’üm’ diyen herkesin 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyor, Başkomutan Gazi Mareşal Mustafa Kemal Atatürk’ü ve tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Ruhları şad mekanları cennet olsun.” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu