EğitimGenelGündemKültür - SanatVizyondakilerYerel Haberler

9. Sivas Kitap Günleri Açıldı

4 Eylül Sivas Kongresi’nin 103. Yılı kapsamında düzenlenen ‘9. Sivas Kitap Günleri‘ kitapseverler için kapılarını açtı. 7 gün sürecek etkinlikte, kültür hayatımızın değerli isimleri ve ülkemizin marka yayınevleri Sivaslılar ile buluşacak.

Vali Yılmaz Şimşek, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, il protokolü ve diğer davetlilerin katıldığı açılış büyük ilgi gördü.

Kitap Günleri etkinliği çerçevesinde her yıl olduğu gibi bu yıl da önemli konuklar ve yayınevleri Sivaslılarla buluşacak.

Vali Yılmaz Şimşek, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin  ve il protokolü, kitap fuarını gezerek stant açan yayınevi temsilcileri ve hemşerilerimizle sohbet etti.

Açılışta konuşan Vali Yılmaz Şimşek “İçinde bulunduğumuz bilgi çağında okumak, düşünmek, eleştirmek ve üretmek zorundayız. Ahlaki ve kültürel değerleri yüksek, kendine güvenen, analitik düşünebilen genç nesillerin yetişmesi okumaya ve anlamaya bağlıdır.” dedi.

100 standın bulunduğu fuarın hayırlı olmasını dileyen Başkan Bilgin, “Kültürel etkinliklerimize hız kesmeden devam edeceğiz” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu