GenelGündemİlçeler

Köprülü Kavşağın Yüzde 11’i Tamamlandı

Numune Hastanesi kavşağında yaşanan trafik yoğunluğunu gidermek amacıyla başlatılan köprülü kavşak projesinde çalışmalar hız kesmeden devam ediyor.


Sivas Valisi Yılmaz Şimşek ve Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, projeyi yerinde inceleyerek Karayolları 16. Bölge Müdürü Mustafa Türksoy’dan çalışmalar hakkında bilgi aldı.


Sivas – Erzincan çevre yolu üzerinden Numune Hastanesi’ne bağlantıyı sağlayan kavşaktaki trafik sıkışıklığını çözüme kavuşturmak amacıyla başlatılan köprülü kavşak projesini inceleyen Vali Şimşek ve Başkan Bilgin, ekiplere kolaylıklar dileyerek projeyi değerlendirdi.


Çalışmaların hızlı bir şekilde devam ettiğini dile getiren Vali Yılmaz Şimşek; “Projenin şu ana kadar yüzde 11’lik kısmı tamamlanmış durumda. Ekiplerimiz hummalı bir şekilde çalışmalarına devam ediyor. Bu hızla devam edersek yılsonuna doğru transit trafiği açmış oluruz ve bu alanda yaşanan yoğunluk büyük ölçüde rahatlamış olacak. İnşallah bu çalışmalar tamamlandığında da daha konforlu ve güvenli bir trafik akışı sağlanmış olacak. Ben müteahhit firmamıza, karayolları ekiplerimize, emniyet personelimize ve belediye çalışanlarımıza teşekkür etmek istiyorum. Şimdiden şehrimizin önemli bir sorununu daha çözüme kavuşturacak köprülü kavşağımızın hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi.


Köprülü kavşak projesini yakından takip ettiklerini ifade eden Belediye Başkanı Hilmi Bilgin; “Çalışmalar hızlı bir şekilde devam ediyor. İnşallah en kısa zamanda bu bölgenin trafik sorununu çözecek ve uzun yıllar şehrimize hizmet edecek bu güzel eseri şehrimize kazandırmış olacağız. Ben bu noktada başta Sayın Valimiz olmak üzere Karayolları Bölge Müdürlüğümüze, emniyet mensuplarımıza, müteahhit firmamıza teşekkür ediyorum. Ayrıca bir teşekkür de kıymetli hemşerilerimize etmek istiyorum. Çünkü doğal olarak çalışmalar nedeniyle bazı yollar kapandı, alternatif yolları tercih etmeleri gerekiyordu. İlk başlarda yoğunluklar yaşandı ancak şu anda trafik, ilgili kurumların da desteğiyle sağlıklı bir şekilde akıyor. İnşallah bu yılsonu gibi de transit trafiğe açmış olacağız” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu