GenelGündemYerel Haberler

Kendi Tanıtımını Yapamayan Rektör Gençlik Kollarından Medet Umuyor

AK Parti Sivas Gençlik Kolları Teşkilat Başkanı Emir Alkan, Sivas Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı ve Yeni Seçmen Başkanı Mehmet Furkan Yıldız, Sivas Gençlik Kolları İnsan Hakları Başkanı Mehmet Karadağ Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul’u ziyaret etti.

Ziyarette, üniversite tercih sürecinde Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesini Sivaslı öğrencilere yakından tanıtmak için yapılacak iş birliklerinin istişare edildiği vurgulandı.

Gerçekleşen ziyaret ise akıllarda bazı soru işaretleri bıraktı. Ziyaretin ardından, üniversite adaylarının tercih sürecinde bir partinin gençlik kollarının tercih sürecinde üniversitenin tanıtımına katkı yapacağının ifade edilmesi “Üniversite yönetimi tanıtım ve reklamda yetersiz mi?” sorularını da akla getirdi.
Eleştirel yorumların ardından Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul’un üniversite basın biriminde yaptığı icraatlar da yeniden gündeme geldi. Bilindiği üzere Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi basın yayın birimine Sivaslı olmayan ve basın sektörünün dışından isimler getirildiği biliniyor.

Basın bürosunda görevlendirilen personelin hem Sivas dışından hem de basın sektörü dışından olması, üniversitenin basınla olan diyaloğunun zayıf olmasına neden oluyor. Hem üniversite yönetiminin hem de basın bürosunda görevli personelin basın sektörüyle diyaloğunun zayıf olması da üniversitenin tanıtımı noktasında önemli bir eksiklik oluşturuyor.

Basın servisine getirilen kalifiyesiz personelin üniversitenin reklam ve tanıtımına katkı sunamadığı eleştirileri Rektör Kul’a yöneltilirken Rektör Kul’un bu eleştirilerden bir rahatsızlık duymadığı ve AK Partili gençlerle görüşerek yapılacak tanıtım faaliyetlerini planladığı gözlemlendi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu