Genel

Karasu Kantinciler İçin Destek İstedi

Cumhuriyet Halk Partisi Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, “Milli Eğitim Bakanlığına çağrı yapıyoruz, 2 yıl süreyle kantincilerden kira alınmasın” dedi.

Pandemiyle birlikte yaklaşık 2 yıldır faaliyetlerini sonlandırmak zorunda kalan okul kantincileri yüz yüze eğitim başlaması ile birlikte tekrar açıldı. Kapalı kaldıkları süre zarfında BAĞKUR borçları biriken kantinciler çalışmadıkları içinde borçlandı. Okulların açılması ile birlikte bir nebze de olsun rahatlayan kantinciler, pandemi sürecindeki borçlarını kapatmak için uğraşırken, bir de kira ödemesi yapmak zorunda olmaları ciddi sıkıntılar oluşturuyor. Bu duruma sessiz kalmayan CHP Genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partilerinin grup toplantısında kantincilerin sorunlarını dile getirdi ve kira alınmamasını söyledi. CHP Sivas milletvekili Ulaş Karasu da sosyal medya hesabından, Milli Eğitim Bakanlığı’na çağrıda bulunarak, kantincilerden 2 yıl süre ile kira alınmamasını talep etti.
19 aydır iş yapmadıklarını belirten SİVKİED Başkanı Eyüp ÇELİK, “pandemi nedeni ile okullarda öğrenci sayısı az. Hal böyle olunca pekte satış yapamıyoruz. Aldığımız mallar elimizde kalıyor. Malları geri iade edemiyoruz. Pandemi sürecinde okulların açılıp kapanması bizleri ciddi anlamda sıkıntıya soktu. Yaşadığımız mağduriyet karşısında gerekli desteği zaten göremedik. Şimdiyse en azından borçlarımızı hafifletmek adına Milli Eğitim Bakanlığı’ndan ricamız 2 yıl kadar bizlerden kira almamasıdır. Kazandığımızı kiraya veriyoruz. Maddi olarak ciddi sorunlar yaşıyoruz” dedi.

Sivas Haber

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu