GenelGündem

İYİ Parti Standına Saldırı

İYİ Parti Sivas Merkez İlçe Başkanı Melih Uçmaz İstasyon Caddesinde bulunan parti standına yapılan saldırıya tepki gösterdi.

Başkan Melih Uçmaz, “İYİ Parti’nin son anketlerde yüzde 22’yi geçen oy oranı, anlaşılan birilerinin gözünü korkuttu ki hemen ertesi gün siyasi faaliyetlerimizi yürüttüğümüz mütevazi üye kayıt standımıza yönelik saldırı düzenlendi. Unutulmamalıdır ki; İYİ Parti siyasi çalışmalarını devlet imkanlarıyla yürüten bir kuruluş değildir, hiçbir zamanda yetim malına el uzatmayacaktır. Partimiz güçlükle, tamamen kendi imkanları ve üyelerinin desteğiyle helal kaynak yaratarak bu standı hazırlamıştır. Ancak kapalı olduğu zamanda standımıza ve ilk seçimde Başbakan olacak olan Genel Başkanımız Meral Akşener’in posterine karşı şuan için kimliği belirsiz şahıs veya şahıslar tarafından saldırı düzenlenmiştir.
Bilinmelidir ki; İYİ Parti, her geçen gün çığ gibi büyüyen üyeleri ve oy oranıyla iktidarı devralana kadar yapılacak tüm saldırılara, atılacak tüm iftiralara hazırlıklıdır ve bunlara boyun eğmeyecektir. İYİ Parti, seçimlerin güvenle yapılması adına tüm önlemleri alacak ve hiçbir şekilde provakasyonlara gelmeyecektir. Bu itibarla; en güçlü bir şekilde, karanlık ellerce partimizin üye kayıt standına yapılan saldırıyı kınıyorum.” ifadelerini kullandı.

Uçmaz, yapılan saldırıyla ilgili emniyete şikayette bulunduklarını ve konunun sonuna kadar takipçisi olacaklarını belirterek “Emniyet teşkilatının şehrin en işlek noktasında bulunan ve dört bir tarafı kameralarla çevrili standımıza yönelik menfur saldırıyı gerçekleştirenleri kısa zamanda tespit edeceğinden eminiz. İYİ Parti’ye gönül veren hemşehrilerimiz müsterih olsun, parti teşkilatlarımız ucuz ayak oyunlarına pabuç bırakmayacaktır.” dedi.

Sivas Haber


İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu