GenelGündemYerel Haberler

İnsani Yardımlarda İşbirliği Yapılacak

Sivas Belediyesi ve Hayrat İnsani Yardım Derneği arasında protokol imzalandı. İnsani yardım projelerini kapsayan protokolle insani yardım faaliyetlerinde işbirliği yapılacak.

Sivas Belediyesi toplantı salonunda düzenlenen imza törenine; Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Hayrat İnsani Yardım Derneği Sivas İl Temsilcisi Kadir Darıcık ve dernek yöneticileri katıldı.

Sivas’ta faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları ve kamu kurumları ile birlik ve beraberlik anlayışı içerisinde şehre hizmet ettiklerini belirten Başkan Bilgin, “Belediyecilikte en önem verdiğimiz konuların başında sosyal yardımlar gelmektedir. Milletimizin ihtiyaç duyduğu her alanda devletimizin yanlarında olması adına üzerimize düşen bütün görevleri yerine getirmeye çalışıyoruz. Bu anlamda gerek uluslararası alanda, gerek Türkiye genelinde, gerekse de ilimizde yardım faaliyetlerinde bulunan Hayrat İnsani Yardım Derneği ile amacına uygun protokol imzalamak üzere bir araya geldik. Kaynaklarımızın israf edilmemesi ve doğru noktaya aktarılması, aynı zamanda daha çok hemşehrilerimize ulaşılması açısından güzel bir işbirliği protokolü imzalıyoruz. Şehrimize hayırlı uğurlu olsun” ifadesini kullandı.

Desteklerinden dolayı Belediye Başkanı Hilmi Bilgin’e teşekkür eden Hayrat İnsani Yardım Derneği Sivas İl Temsilcisi Kadir Darıcık ise “Göreve gelmeden önce gönül belediyeciliği yapacağını taahhüt eden ve göreve geldikten sonra örnek projelere imza atarak hemşehrilerimizin gönlünde taht kuran Başkanımız, insanı yardım alanında da desteklerini esirgemeyerek sadece belediye bünyesinde değil, bu konuda hizmet veren sivil toplum kuruluşlarının da yanında yer alıyor. Hayrat İnsanı Yardım Derneği olarak Belediyemizle bu protokolü imzalamaktan dolayı duyduğumuz memnuniyeti belirtmek istiyorum. Bizler de bu protokol çerçevesinde gerek yurt içinde, gerekse de yurt dışında kamu yararını gözeterek, kaynaklarımızı verimli kullanarak, derneğimizin tüzüğüne ve yapmış olduğumuz protokolün içeriğine uygun bir şekilde belediyemizle beraber insani yardım faaliyetlerimizi ve eğitim faaliyetlerimizi yürütmeyi amaçlıyoruz. İmzalayacağımız protokolün hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu