GenelGündemİlçeler

İl Özel İdaresi Teknik Hizmetler Yeni Yerleşkesine Kavuştu

İl Özel İdaresi Teknik Hizmetler Yerleşkesi açılışı ve 16 adet iş makinesi dağıtım programı yapıldı. Törene Sivas Valisi Yılmaz Şimşek, İl Genel Meclisi başkanı Hakan Akkaş, Sivas Belediye başkan vekili Turan Topgül ve diğer protokol üyeleri katıldı.
Açılışta konuşan Sivas Valisi Yılmaz Şimşek, “Bugün hizmete açacağımız tesisimizde Sivas İl Özel İdaremiz yeni modern yerleşkesinde daha donanımlı ve daha hızlı hizmet verme imkânına kavuşacaktır. Aynı şekilde aldığımız yeni iş makinalarıyla da halkımıza daha hızlı ve etkili hizmet verme imkânımız doğacaktır. Sivas İl Özel İdaresinin temel prensibi ve amacı önceliğe ve ihtiyaca göre kırsala hizmet götürmektir. Ancak il özel idare ve sadece köylere yol, kanalizasyon ve köprü yapan bir kurum değil, aynı zamanda Sivas’ın her alanında lokomotif gücü ve vizyon belirleyen bir kurumudur. Memnuniyetle belirtmek isterim ki bu noktada en büyük gücümüz birlikte ve uyumlu çalışma kültürümüzdür. İdaremiz ve meclisimiz arasındaki uyum beraberinde hizmetleri ve başarıyı getirmekte” dedi.


İlçelere tahsis edilen araçların anahtar tesliminin yapılmasının ardından dualar eşliğinde tesis için kurdele kesimi yapıldı.
Toplam 70 bin m² alan üzerine yapılan tesiste, Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü, Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü hizmet binaları, akaryakıt istasyonu, yemekhane, yedek parça ambar, lastik hane, bakım onarım çalışmalarının yapıldığı atölyeler ve kapalı araç parklarının bulunduğu toplam 16 ayrı yapı bulunuyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu