GenelGündemİlçelerPolitika

İl Genel Meclisi’nde Komisyon Seçimleri Yapıldı

Sivas İl Genel Meclisi Ocak ayı toplantıları bugün yapılan üçüncü oturumla devam etti. Gündem maddelerinin ele alındığı toplantıda Sivas İl Özel İdaresi Denetim Komisyonu üyeleri seçildi.
Sivas İl Genel Meclisi Ocak ayı toplantıları Hakan Akkaş Başkanlığında gerçekleştirilen üçüncü oturumla devam etti.


Toplantıda 5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanununun 17. Maddesi uyarında Denetim Komisyonu üyeleri seçildi. Yapılan gizli oylama ile Arzu Polat, Fikret Doğruyol, Orhan Tamer, İrfan Aydın ve Ahmet Şeyhoğlu Denetim komisyonuna seçildi.


Meclis Başkanı Hakan Akkaş, seçilen üyeleri tebrik ederek çalışmalarında başarılar diledi.

Toplantıda, İl ve İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyetinde görev alacak hayırsever vatandaşlar arasında üye belirleme konusu da görüşüldü.

CHP’DEN MÜTEVELLİ HEYETİ KONUSUNDA İSİM ALINMADI

CHP Divriği Meclis Üyesi Sadık Güler, yapılan mütevelli heyetiyle ilgili CHP’den üye alınmadığını ifade ederek, “Öncelikle Meclis Başkanı olarak ilk toplantımızda Hakan Akkaş Başkanım çok güzel bir konuşma yapmıştınız. Seçilmiş İl genel meclisi üyeleri o ilçe adına yapılacak işleri birlikte yapacağımızı birlikte karar vereceğimizi beyan etmiştiniz. Ancak ben gördüğüm kadarıyla 4 yıldır bu Mütevelli heyete bizden bir tane seçilmiş İl genel meclisi üyesi yok. Burada ayrımsız bir şekilde görevimiz yaptığımızı da belirteyim. Bununla ilgili beyanlarda var. Ancak bugün okunan Mütevelli Heyeti listesinde yine isim yok. AK Parti Grup Başkan vekili Abdulkadir bey, bize de sorup sizde 3 Mütevelli heyet üyesi için bir isim verir misiniz demedi. Seçilenler de bizim arkadaşlarımız ve bu görevi layığı ile yapacaklarına eminim. Ancak bize neden sorulmadı, bu konuda görüş alınmadı? Bu konuda neden bu şekilde davranıldığı anlayamadık” dedi.
Ocak ayı toplantıları yarın yapılacak dördüncü oturum ile devam edecek.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu